Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

20 Şubat 2020 Saat: 15:40
CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan
CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Olağan Kongresi, bugün parti binasında, üyelerin katılımı ile gerçekleştirildi. Kongrede mevcut Başkan Mine İşeri, üyelerin oyları ile seçilerek partilerindeki görevine devam etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Olağan Kongresi, üyelerinin katılımı ile birlikte bugün, parti binasında yapıldı. Kongreye CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetimi, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Başkan Adayı Mine İşeri ve yönetimi, CHP eski il kadın kolları başkanları, İYİ Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Cahide Uslu, CHP Gölcük Belediye Meclis Üyeleri, parti üyesi kadınlar ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri katılım gösterdi. Gerçekleştirilen kongrede ilk olarak bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı’mız okundu.

 ‘KADIN ÖRGÜTLENMESİNİ HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ’

Kongrenin devamında divan kurulu seçimi yapıldı. Divan Başkanlığı görevine Sabriye Şahin, yazmanlık görevine ise Elvan Albayrak ile Pınar Kartal, oy birliği ile seçildi. Divan kurulu seçimi sonrasında Divan Başkanı Sabriye Şahin, parti üyesi kadınlara partilerinin tüzüğü hakkında bazı bilgiler verdi ve sonrasında ilk sözü, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Başkan Adayı Mine İşeri alarak açılış konuşmasını yaptı. İşeri, yaptığı konuşmada “Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı kongremizi 28 Aralık’ta gerçekleştirdik. Gençlik Kolları örgütlenmemiz de 9 Şubat’ta yapıldı. Sıra bizlere geldi. Bizler, kadın eli değmeden hiçbir başarının gerçekleşmeyeceğine inanıyoruz. Bugün kadın örgütlenmesini hep birlikte burada gerçekleştireceğiz” dedi.

 ‘CİDDİ BİR DUYARLILIK VE UYANIŞ GEREKİYOR’

İşeri, “Demokrasiye olan inancım; ülkemdeki eğitim, adalet, ekonomi, sağlık ve özgürlükler alanında yaşanan sorunların aşılması için kadının gücüne, diline, hassasiyetine olan inancımdan dolayı aday oldum. Hep birlikte mücadele ederek bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Her karış toprağı atalarımızın kanıyla sulanmış, hepimizin de anası olan vatanımız ne hale getiriliyor? Cennet vatanımızın içinde bulunduğu bu karanlık ortam, toplumun her kesiminde ciddi bir duyarlılık ve uyanış gerektiriyor. En büyük duyarlılığın ise biz kadınlara ve annelere düştüğüne inanıyorum. Artık demokrasi mücadelesinde en çok mağdur edilen kesim olan kadınların daha kararlı bir şekilde saf tutması gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle toplumumuzun ve çocuklarının geleceği için kaygı duyan tüm kadınlarımızı, Cumhuriyet Halk Partisi saflarında siyasete davet ediyorum” dedi.

 ‘BEN DEĞİL HEP BİRLİKTE BİZ OLMAYA GELİYORUZ’

İşeri, “Ülkemizin her yerinde acı var. Ülkemizin geleceğinden endişe eden biz Cumhuriyet kadınları olarak kadın cinayetleri, çocuk gelinler, cinsiyet ayrımcılığı ve tacize karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadınlarımız evde kapatılmak isteniyor. Biz biliyoruz ki her karanlık gecenin bir sabahı vardır. Onun için daha çok çalışacağız. Cumhuriyet kadınları olarak Atatürk’ün gösterdiği yol ve ışıkla modern kadın, modern toplum yaratmak ve partimizin bayrağını iktidara taşımak, ülkemizi aydınlık yarınlarda görmek adına dün mücadele ettik, bugün de mücadele edeceğiz. Siyasal hedefleri, güçlü idealleri, ulaşılabilir hayalleri olan tüm kadınlarımıza seslenmek istiyorum: Bütün bunlara ve hayata dair söyleyecek bir sözünüz varsa gelin birlikte söyleyelim. Sözümüz olsun, ben değil hep birlikte biz olmaya geliyoruz. Biz kadınlar birlikte güçlüyüz. Kongremizin partimiz ve Gölcük’ümüz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 ‘BİRLİKTE YÜRÜTECEĞİZ VE İKTİDARA GİDECEĞİZ’

İşeri’nin konuşmasının ardından faaliyet raporu ve bütçe raporu, ayrı ayrı okundu. Her bir rapor, üyelerin oy birliği ile ibra edildi. Raporların ibra edilmesinin ardından ilk olarak CHP Eski İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal sözü aldı ve “Üye olarak bizim kendi görevlerimiz var. Biri aidat ödemek, diğeri parti programlarına destek olmak üçüncüsü de seçimlerde parti çalışmasına sahada katkı sağlamaktır. Başkan adaylarına göre çalışmak gibi bir madde yok. Kongrelerde sandık kurulana kadar herkes bir taraftır, seçimden sonra herkes aynı tarafta olur. Sandıktan kim çıkarsa çıksın, ona destek verilir. Sandığa oy atana kadar mutlaka gönlünüzden geçen bir kahraman vardır ama sandık kapandıktan sonra oradan çıkan isim, bizim liderimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi, çok güçlü bir çınardır. Kökleri Anadolu topraklarını sarar, dalları geleceği sarar. Bu çınarın en önemli uzuvları kadınlardır. Kadın toprak gibidir. Üretken ve çalışkandır. Kadınlar, ev içerisinde her görevi yapar. Bir de parti içerisinde çalışıyorsanız bu emeğe kimsenin saygısızlık yapma hakkı yoktur. Doğru ve yanlışları konuşuruz, oturup konuşmak güzeldir. Kadınlara saygı duyulmak zorundadır. Bizim saygı duymadığımız bir kadına hiçbir erkek saygı duymaz. Bir kadın saygıyı ya kendi hak eder ya da kendi kaybettirir. Başkanlarından duyulan duyumlarla, FETÖ’nün ülkeye yaptığı gibi çirkin karalamalarla hiçbir üyenin karalanmaya hakkı yoktur. Biz birbirimize sahip çıkmalıyız. Partimizde yüzde 33’lük kota var ama bu kadın kotası değil, erkekler için de bu kota var. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için bütün kadınlar umrumuzda çünkü bu yola birlikte baş koyduk. Biz bu birlikteliği birlikte yürüteceğiz ve iktidara gideceğiz. Önümüzde çok güzel bir süreç var. İsmet başkan ile kıyısından döndük. Karamürsel’de, Derince’de kıyısından döndük. Darıca’yı kaçırdık. Umut var. Atatürk tek başına yola çıktı. Arkasında Kara Fatma’lar, efe Zeynep’ler vardı. Çocuklarını evlerinde bırakıp cepheye gittiler. Bu Mustafa Kemal ülküsüdür. Bizim kimsenin aklına ihtiyacımız yok. Bir Mustafa Kemal var, hepimize yeter. Kongremizin hayırlı olmasını, tek adaylı olan bu kongrede seçilecek olan Mine İşeri başkanımıza görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

‘SAMİMİYET VE İNSAN KAZANMAK GEREKLİ’

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Öncelikle Mine başkanıma ve görevi devraldığı Türkan başkanıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza, sizlerin nezdinde teşekkür ediyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık. Görevimizi yaparken öncelikle samimiyet gerekiyor. Samimiyet ve insan kazanmak gerekli. İnsan kazanabiliyorsanız siz kazanıyorsunuz demektir. İnsanı kazanıyorsak birlikte yol yürüyeceğimiz yoldaşlarımızı yanımıza almışız demektir. Sıkıntılarımız, ocağımızda yanan ateş, sağlık sorunlarımız aynı. Bunları en iyi biz anlarız. Herkesi öncelikle dinlememiz gerektiğini biliyoruz. Biz bu vatanı emanet aldık. Çocuklarımızın emaneti için savaştığımızı, mücadele ettiğimizi asla unutmayacak kişileriz. Hepimiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Neyi nerede yapmamız gerektiğini bilen kişileriz. Parti içerisindeki arkadaşlarımızın bireysel davranışlarının sadece kendisini bağlamadığının bilincindeyiz. Yaptığımız bir hatanın partimizi bağlayacağını hepimiz biliyoruz. Hepimiz, üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Yüzünüzdeki pozitif enerjiyi hepimiz alıyoruz. Görevi tekrar alarak yola devam edecek olan arkadaşıma başarılar diliyorum, yolu açık olsun. Hepinizin yüreğine sağlık, kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 ‘BİZLER GÜÇLÜYSEK HEP BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ’

Tek adaylı olan ve mevcut Başkan Mine İşeri’nin aday olduğu kongrede divan kurulu, seçimin el kaldırma yöntemi ile yapılması konusunda bir oylama yaptı. Bu oylama oy birliği ile kabul edilince üyeler, el kaldırarak oylarını verdi ve kongreye katılan üyelerin oy birliği ile mevcut Başkan Mine İşeri, bu kez seçilmiş başkan oldu. Başkan İşeri, seçim sonrasında yapmış olduğu konuşmada “Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi Gölcük Kadın Kolları Başkanı olarak bu güne kadarki görevim süresince destek ve güç verdiğiniz için teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Böyle bir davada, böylesi onurlu bir görev üstlenmek kadar bu güven ve desteğin önemi de çok büyük. Ayrıca bugüne kadarki güveninizle beni onurlandırdınız. Bizi maddi manevi destekleyen bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın siyasetteki başarıları asla küçümsenecek bir olay değildir. Bu bağlamda gerçekleştirdiğimiz kongre ile yeniden yapılanmaya gittik. Yol arkadaşlarımız ile beraber Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Kimseyi ayrıştırmadan birleştirici bir yapıyla ve herkesi kucaklayarak, üslubumuzu koruyarak sahada yer alacağız. Bizler güçlüysek hep birlikte güçlüyüz” dedi.

 LİSTEDEKİ İSİMLER BELLİ OLDU

Başkan İşeri’nin yönetim kurulu asil listesinde yer alan isimler şu şekilde: Elvan Albayrak, Ayşe Bektaş, Semra Erkan, Canan Eryılmaz, Filiz Giray, Pınar Kartal, Selma Köroğlu, Sevgi Tosun, Gökçen Yıldıran ve Ulviye Yılmaz. Yedek listede ise Meltem Abanoz Kurt, Fatma Apak, Günercan Çelik, Canay Erdoğan, Sevim Erkuş, Nuran Güvenol, Neşe İlhan, Meral Pekdoğan, Meliha Seyhan ve Nurhayat Şahin. İl delegelerindeki isimler ise şöyle: Meltem Abanoz Kurt, Fatma Apak, Elvan Albayrak, Ayşen Barış, Ayşe Bektaş, Nadide Dilek Çağıltay, Günercan Çelik, Ayşe Kaya Çelik, Nehir Çetin, Canay Erdoğan, Yasemin Ergin, Semra Erkan, Rahmiye Ersoy, Emine Nalan Gülenç, Hatice Gür, Nuran Güvenol, Aynur İşeri, Pınar Kartal, Derya Korkmaz, Selma Köroğlu, Gülüm Köseoğlu, Türkan Toptaş, Sevgi Tosun, Semra Türken, Kıymet Türkoğlu, Emine Uzun, Gökçen Yıldıran, Arzu Kural Yılmaz, Ulviye Yılmaz ve Hülya Güreli Yolcubal. Erdem ŞENGÜL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

 CHP İlçe Kadın Kolları Kongresi’ne katılım yoğun oldu.

CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

Kongrede ilk olarak divan kurulu seçildi.

CHP Kadın Kolları’nda İşeri, seçilmiş başkan

Başkan İşeri, yeni yönetimi ile birlikte görülüyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Yorum yazarak Gölcük Postası Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gölcük Postası Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Gölcük Postası Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gölcük Postası Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑