‘Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz’
Kocaman, ‘Esnafımız olumsuz etkileniyor’
Fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu
Makedon Bakan’dan yatırım çağrısı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Okullarda kayıt ücreti yok

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir öğrenci yerleştirme işleminin Bakanlık tarafından yapıldığını ifade ederek bu yılda öğrencilerden kayıt parası alınmayacağını belirtti.

27 Ağustos 2013 Saat: 20:24
Okullarda kayıt ücreti yok
Okullarda kayıt ücreti yok

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir gazetemize yaptığı açıklamada kayıtların bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapıldığını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2013-2014 eğitim öğretim yılı için Türkiye`de bulunan bütün resmi ilkokulların birinci sınıflarına toplamda 1 milyon 863 bin 230 öğrenci, 5. sınıfa ise 1 milyon 237 bin 986 öğrencinin kayıtlarının ikametgah adreslerine göre yerleştirme işleminin yapıldığını açıkladı. 

KAYIT ÜCRETİ ALINMAYACAK

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir yaptığı açıklamada “öğrenci yerleştirme işleminin “MERNİS bilgileri esas alınarak, herhangi bir başvuru olmaksızın, Bakanlık tarafından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılıyor. Bu yolla, mecburi ilköğretim çağına giren toplam 1 milyon 863 bin 230 öğrencinin tamamı 1. sınıflara 1 milyon 237 bin 986 öğrenci ise 5. sınıflara yerleştirildi. Velilerin, bakanlığın “http://www.meb.gov.tr” internet adresinde yer alan Veli Bilgilendirme Sisteminden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, yerleştirildiği okulu ve okulun iletişim bilgilerini öğrenebilecekler. Veklilerden kayıt ücreti de alınmayacak” dedi.

 KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Gazi Ortaokulunun kapanmasının ardından her hangi bir sıkıntı yaşanmadan eğitime devam edileceğini belirten Demir “Gazi Orta Okulunun öğrencileri Dumlupınar ve Barbaros ilköğretim okuluna kaydırıldı. Tersane, Çiftlik okullarının mevcut binaları yıkılmadan yenileri yapılacak. Veliler ulaşım anlamında mağdur olmasınlar diye ikili eğitim sistemine geçilecek. Öğrenciler sabah ve öğlen olarak okula gelecekler” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑