Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Okullarda kayıtlar devam ediyor

İlçemizdeki okullarda 2013–2014 eğitim öğretim yılı kayıtları başladı. İlçemizde başarılı eğitim kurumlarından biri olan Barbaros İlkokulu’nda diğer okullar gibi yoğunluk başladı.

5 Eylül 2013 Saat: 18:04
Okullarda kayıtlar devam ediyor
Okullarda kayıtlar devam ediyor

Veliler okula yeni başlayacak çocuklarını okullara birer birer kaydettiriyor

 

Barbaros İlkokulu Müdür Yardımcısı Satılmış Balcı yeni eğitim ve öğretim yılı için öğrencilere başarı diledi. Bu yıl ki okul kayıtlarında artış olmadığını söyleyen Balcı, 4+4+4 sistemi’nde esneklik sağlanmasından dolayı geçen yıla oranla daha rahatladıklarını belirtti. Barbaros İlkokulu Müdürü Satılmış Balcı konuyla ilgili şunları söyledi: “Öğrenci kayıtlarında bu sene artış yok. Geçen yıl 5 yaşına yeni giren öğrencilerin 1 yıl sonra okula başlaması için ailelerin rapor alma zorunluluğunun bu yıl kaldırılarak dilekçe sistemine geçilmesi bizleri oldukça rahatlattı. Yeni eğitim yılında öğrencilerimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda da üniforma giyecek. Velilere geçen yıl kıyafet seçimi konusunda anket düzenledik. Velilerin yüzde 70’i öğrencilerin üniforma giymesini istedi. Bu yüzden bu kararı bu yılda bozmadık. Öğrencilerimiz bu sene de okula üniformaları ile gelecek” dedi.

 

‘BU YIL ÖĞRENCİLERİMİZ SABAHÇI OLACAK’

Barbaros İlkokulu’nda kendi öğrencilerinin bu yıl sabahçı olarak eğitim göreceklerini söyleyen Barbaros İlkokulu Müdür Yardımcısı Satılmış Balcı öğleden sonra ise okullarında yıkılan ve yenisi yapılacak olan Piri Reis İlkokulu öğrencilerinin eğitim göreceğini belirtti. Şu ana kadar Barbaros İlkokulu’na 210 öğrencinin kayıt edildiğini söyleyen Balcı, kayıtların devam edeceğini belirtti.

 

‘ÖĞRETMENLERİN YÜKÜ ARTTI’

Bu yıl Barbaros İlkokulu’nda bin yüz öğrencinin olacağını söyleyen Balcı, okullarında bu yıl 1.2.3.4 ve 7,8. sınıf öğrencilerinin öğrenim göreceğini belirtti. Balcı, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin mezun olmasından sonra Barbaros İlkokulu’nda sadece 1.2.3.ve 4. sınıf öğrencilerinin eğitim göreceğini belirtti. Balcı, bakanlığın açıkladığı yeni eğitim sistemi nedeniyle bu yıl görev yapacak öğretmenlerin daha çok zorlanacağını söyledi ve yeni sistemle merkezi sınavlarda başarısız olan öğrencilerin öğretmenleri oldukça zor durumda kalacağını dile getirdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑