Başkan, projeleri yerinde denetledi
‘Sorgulamak en doğal görevimiz’
Gölcük’te geleneksel sanatlar yaşatılıyor
‘Güzelliğin ardındaki gizli kahramanlar’

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

3 Bin 735 öğrenci okullu oldu

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için okullar bir hafta erken açıldı.

9 Eylül 2013 Saat: 20:18
3 Bin 735 öğrenci okullu oldu
3 Bin 735 öğrenci okullu oldu

Çocukların okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için uygulanan ''uyum programı'' çerçevesinde minikler, dün okula ilk adımlarını attı.İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, öğrencileri ilk gün yalnız bırakmadı

 

İlçemizden 2 bin 251 1. sınıf öğrencisi, 1. 484 anaokulu öğrencisi dün ders başı yaptı. Öğrencileri bu heyecanlı gününde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir yalnız bırakmadı. Müdür Demir Barbaros ve Piri Reis İlkokulunu ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Demir “Bugün çocuklar kadar veliler de çok heyecanlı. Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun “dedi. Çocukların okula uyum sağlayabilmesi için okul yöneticileri okulun ilk gününde okul bahçesine oyun parkı kurdu. Öğrenciler oyun parkında gönüllerince eğlendi.

 

ÖĞRENCİLER ANNELERİNDEN AYRILMAK İSTEMEDİ

Okula başlayan bazı öğrencilerin velilerinden ayrılmaması dikkatlerden kaçmadı. Sınıfta veliler ile birlikte oturan öğrenciler ve ağlayan çocuklar renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu.

 

EN İYİSİ OLMASI İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

Okul müdürleri Güney Yılmaz ve Cemalettin Yılmaz’ı ziyaret eden Müdür Demir yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileklerinde bulundu. Demir bu yıl inşaat bakımından yoğun çalıştıklarını ifade ederek açıklama yaptı. Demir “Sorunsuz bir eğitim öğretim olması için hassasiyet gösterdik. Planlar ona göre yapıldı. Daha iyi şartlarda eğitim yapabilmek için çalışmalarımız oldu. Her hangi bir sıkıntının olmamsı da mutluluk verici. Bu yıl inşat yoğunluğu oldu. Ancak iyi toparladık. Gazi Ortaokulunun 1 200, Piri reis Ortaokulunun 1 400, tersane İlkokulunun 280 öğrencisi vardı. Bu öğrencileri yakın okullara dağıttık. Yapılan planlamada her hangi bir sıkıntı yok. En iyisi olması için çaba gösteriyoruz. Bu süreçte bize destek olan velilerimize ve okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑