‘Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz’
Kocaman, ‘Esnafımız olumsuz etkileniyor’
Fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu
Makedon Bakan’dan yatırım çağrısı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Eğitim Güvenliği’nde önemli kararlar alındı

Yeni eğitim yılının başlamasıyla, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı başkanlığında önceki gün Eğitim Güvenliği toplantısı yapıldı.

12 Eylül 2013 Saat: 20:18
Eğitim Güvenliği’nde önemli kararlar alındı
Eğitim Güvenliği’nde önemli kararlar alındı

İlçemiz okullarında gerek asayiş ve trafik gerekse öğrencilerin  güvenli ve sorunsuz eğitim almaları noktasında  önemli kararlar alındı

 

 2013-2014 eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle  Gölcük Kaymakamı  Adem Yazıcı  başkanlığında önceki gün Eğitim Güvenliği toplantısı  yapıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Emniyet Müdür Yardımcısı Ercan Özkan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cevdet Çal, Yüksek Okul Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, İlçe Sağlık Müdürü Ekrem Aktuğ ve İlçe Tarım Müdürü Serkan Akça katıldı.

İlçemiz okullarında gerek asayiş ve trafik gerekse öğrencilerin  güvenli ve sorunsuz eğitim almaları noktasında  önemli kararlar alındı.

 

ALINAN KARARLAR ŞÖYLE

Tüm okullarımızda güvenliği sağlayacak okul yöneticisi ile irtibat kuracak “Polis İrtibat görevlisi”  olacak  ve gerekli  koordineyi  sağlayacaktır. Zorunluluk bulunan hallerde öğrenci potansiyeli yüksek olan kurumlarda giriş çıkış saatlerinde motorize ekip bulundurulması cihetine gidilecektir. Polis irtibat görevlileri çocukların suça sürüklenmesini önlemek bakımından gerektiğinde veli toplantılarına iştirak etmek suretiyle bilgilendirme sunumları yapacaklardır. Okullarımızın emniyetinin sağlanması bakımından her bir eğitim kurumunun imkanları bakımından özel güvenlikten yararlanılması ve okullara güvenlik kamerası kurulması noktasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli tavsiyelerde bulunacaktır.

18 yaşından küçük çocuklara ve öğrencilere alkollü içki ve tütün satan işyerleri  hakkında ilgili mevzuat ve kabahatler  kanunu uyarınca işlem yapılacaktır. İlçemiz genelinde servis hizmeti sunan  servis araçlarının uygun olup olmadığı, uygun olmayanların servisten çekilmeleri hususunda gerekli işlemler ile  takip, denetim ve kontroller  İlçe Emniyet Müdürlüğünce  gecikmeksizin uygulanacaktır. İnternet kafeler  ve oyun salonları  eğitim öğretim döneminde sıklıkla gerek emniyet birimleri gerekse ilgili komisyon tarafından denetlenecek ayrıca okul idarecileri  bölgesinde mevcut olan bu tür yerlere  öğrencilerinin   gidip  gitmediğini  zaman zaman  kontrol ederek  olası olumsuzluklar polis irtibat görevlilerine  bildirilecektir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu ve  uyarıcı madde bağımlılığına karşı korumak bakımından İlçe Emniyet Müdürlüğünce belirli bir plan dahilinde ilimizle irtibatlı olarak tüm okullarımızda gerek öğrenci gerekse velilere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordine bir şekilde eğitim ve seminer programlarını  sürdürülecektir.

Tüm okul giriş ve çıkışları trafik emniyeti açısından ihtiyaç duyulan  yaya geçidi , işaretlemeler gerektiğinde banketler açısından raporlanarak mevcut eksikliklerin tespiti halinde UKOME’ye gönderilerek , eksikliklerin giderilmesi takip edilecektir. Okullarımızın kantinleri ve içme suları belirli periyotlarla İlçe Tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, ve Belediye Zabıtasınca  denetlenerek  sürekli hijyenik, halde olmasına azami özen gösterilecek, okul çevrelerinde açıkta  gıda satan seyyar satıcılara izin verilmeyecektir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑