‘Hakem heyetlerine başvuru ücretsiz’
Kocaman, ‘Esnafımız olumsuz etkileniyor’
Fotoğraf ödülleri sahiplerini buldu
Makedon Bakan’dan yatırım çağrısı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Demir yeni eğitim yılını değerlendirdi

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir geçtiğimiz Pazartesi günü yeni okula başlayan İlkokul 1. sınıflar ve Anaokulu sınıfı öğrencileri hakkında açıklamalarda bulundu.

13 Eylül 2013 Saat: 18:53
Demir yeni eğitim yılını değerlendirdi
Demir yeni eğitim yılını değerlendirdi

Demir, “Anaokulu sınıfı ve İlkokul 1. sınıf öğrencilerinin okula bir hafta erken başlaması kendileri açısından oldukça faydalı oldu” dedi

 

İlkokul 1. sınıf ve Anaokulu sınıfı öğrencilerinin bir hafta erken okula başlamasını oldukça faydalı bulduğunu söyleyen Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, “Öğrenciler okul için berekettir. Az sayıda da olsa öğrencilerin okula gelmesini, eğitime erken başlamalarını faydalı buluyorum” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir konuyla ilgili şunları söyledi: “Gerek 1. sınıflar gerekse Anaokulu sınıfı öğrencileri okula bir hafta önce başlamış oldu. Burada çocukların okulu daha iyi tanıması amaçlandı. Okula bir hafta erken başlayan öğrenciler bocalama dönemini atlatıp ağabeyleri ve ablalarının arasında eğitimlerini sürdürecek. Öğrencilerin okula erken başlaması öğrenciler adına faydalı olduğuna inanıyorum. Bu sistem 4 yıl önce okullarda başlatıldı. Okul müdürleri ve öğretmen arkadaşlarımızdan bu sistem ile ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığı, aksine öğrenciler adına oldukça faydalı olduğu ortak bir düşünce ile saptanmıştır” dedi.

 

OKULLARA KAYITLAR DEVAM EDİYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre ise geçtiğimiz sene okullara yapılan kayıt sayısı toplam 2979 iken bu sene okullara kayıt olan öğrenci sayısı 1. sınıflar için 2251, anaokulu sınıfı öğrencileri için sayı 1484 oldu. Okullara kayıtların devam etmesi bu sayıların değişmesine neden olacağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑