Çalıntı motosikletle gezen şahıstan uyuşturucu çıktı
Tek katlı evde yangın
Ehliyetsiz sürücünün annesi araçta sıkıştı
Park halindeki kamyon yandı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Kaymakam Yazıcı eğitim yılını değerlendirdi

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, ilçemizde yapılan okul yıkımları ve taşımalı eğitim sistemiyle ilgili yazılı basın açıklaması yayınlayan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Son yıllarda ilçemiz de eğitim yatırımlarında önemli

20 Eylül 2013 Saat: 18:39
Kaymakam Yazıcı eğitim yılını değerlendirdi
Kaymakam Yazıcı eğitim yılını değerlendirdi

Zamanında yapılan planlama neticesinde şu ana kadar rutinin dışında sorun yaşanmamıştır. Bu vesile ile 2013-2014 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasında ilçemizde yapılan okul yıkımları ve taşımalı eğitim sistemiyle de ilgili bilgi veren Kaymakam Yazıcı, “Bilindiği üzere ilçemizde 2012-2013 eğitim öğretim yılında İmam Hatip Lisesi bünyesinde eğitim öğretime başlayan İmam Hatip Ortaokulu, mevcut binanın fiziki olarak yetersiz gelmesi ve yapımı düşünülen yeni okul binasının henüz yapımına başlanılabilmesi nedeniyle 2013-2014 eğitim öğretim yılında kendisine en yakın olan Cumhuriyet İlkokulu bünyesine alınarak müstakil okul haline gelmesi sağlanmıştır. İlçemiz genelinde taşımalı eğitim sistemi kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere halen 15 yerleşim birimi köy merkezinden 460 öğrenci belirlenen güzergah doğrultusunda 25 hat ile taşıma merkezi okullarımıza taşınmaktadır. İlçemizde 15 yılı aşkın süredir taşımalı eğitim sürdürülmekte olup, bugüne kadar herhangi bir sorun yaşanmamıştır.   Halen İmam Hatip Ortaokuluna İcadiye:1, İrşadiye:1 Hamidiye:2, Panayır:2, Selimiye:3, Hasaneyn:2, Lütfiye:2 öğrenci olmak üzere toplam 13 öğrenci taşınmaktadır. Köylerimizde bulunan öğrenci sayısı müstakil taşıma için yetersiz gelmekle birlikte köyler arasında ki mesafe de güzergâh birleştirmesini imkansız hale getirmektedir. Bu sebeple İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizin Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2012/32 sayılı Genelgesi 21. maddesi gereği Lise öğrencileri ile birlikte taşıması yapılmaktadır” dedi.

 

‘İNŞAAT ÇALIŞMALARINDA SORUN YAŞANMAMIŞTIR’

Kaymakam Yazıcı, “Aynı Genelgenin 14. maddesi “geliş ve gidiş saatlerinde oluşan boşluklarda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri ile kitaplık ve kütüphanelerden yararlandırılmaya çalışılacaktır” gereğince öğrencilerimiz sokaklarda değil eğitim yuvasında, öğretmen ve idarecilerimizin denetim ve gözetiminde derse hazırlık çalışmalarını yaparak vakitlerini en verimli bir şekilde değerlendirmekte, gerek taşıma ve gerekse kumanya şeklinde ki öğlen yemekleri Devletimizce karşılanarak akşam saatinde tekrar köylerine dönüş yapmaları sağlanmaktadır.  Konu ile ilgili ailelerimiz bilgilendirilmiş, onlarında olumlu karşılamaları doğrultusunda hizmet verilmeye başlanmıştır. Kaldı ki 2013-2014 eğitim öğretim yılı henüz başlamış olup farklı çözüm yaklaşımları da gündeme geldiğinde değerlendirmeye alınacaktır. Son yıllarda ilçemiz de eğitim yatırımlarında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. İnşaat çalışmalarında ki bu süreçte elbette ki bir takım geçici aksaklıklar görülebilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda zamanında yapılan planlama neticesinde şu ana kadar rutinin dışında sorun yaşanmamıştır. Bu vesile ile 2013-2014 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑