Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Emin Eller’de iletişim semineri

Gölcük Emin Eller Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde aile içi iletişim konulu seminer veren NLP Uzmanı İlhan Akbulut, doğru iletişimin başarı ve mutluluğu beraberinde getirdiğini söyledi.

1 Ekim 2013 Saat: 21:37
Emin Eller’de iletişim semineri
Emin Eller’de iletişim semineri

Akbulut, “Unutmamamız gereken önemli bir konu mutluluk ailede başlar. Mutlu aile, mutlu çocuk demektir. Bizim amacımız, evde yaşanan sorunların kaynağını bulmak ve en aza indirmek için etkili ve kalıcı çözümler bulmak” dedi.

NLP Uzmanı İlhan Akbulut, önceki gün Gölcük Emin Eller Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde aile içi iletişim konulu seminer verdi. Emin Eller Kreş ve Gündüz Bakım Evi Salonu’nda gerçekleştirilen seminere; Emin Eller Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurucu Müdürü Saadet Ağacan Güven, Sorumlu Müdür Gamze Akkaya ve öğretmenlerden Sibel Bircan ile Sinem Genç katıldı. Seminerde, aile içi iletişimin bir bütün olduğunu,  doğru iletişimin başarı ve mutluluğu beraberinde getirdiğini söyleyen Akbulut, özellikle ailede yaşanan problemler ve çözümüne yönelik sorunlara vurgu yaptı. Kişinin yaşantısında, kendi benliğinin oluşmasında aile ve aile ortamının büyük bir etkisinin olduğunun altını çizen Akbulut, “Hepimiz karşımızdakilerle iletişime geçiyor ve biz ne anlatıyorsak, ne ifade ediyorsak onu anladığını düşünüyoruz. Gerçekte durum bu değil. İletişimde önemli olan sizin ne anlattığınız değil, karşınızdakinin ne anladığıdır. NLP açısından kişileri, görseller, işitseller ve dokunsallar olarak ayırıyoruz. Bu üç grubun da iletişim biçimleri farklı. Görsel gruba giren bir eş, işitsel gruptaki eşinin sevgisini ifade eden davranışlarını aynı şekilde anlamıyor. Bir süre sonra (Sen beni sevmiyorsun) demeye başlıyor. Eşlerimizin hangi grupta yer aldığını bilmemiz, iletişim sorunlarını büyük ölçüde ortadan kaldırır" dedi.

 

‘MUTLULUK AİLEDE BAŞLAR’

Aile içi anlayış ve davranış bütünlüğünün çocukların sosyal gelişimleri üzerinde büyüt etkisi olduğunu belirten Akbulut, çocukların davranış ve düşünce olarak aile bireylerinden rol kaptıklarını ve aile içinde yaşanan, sıkıntılar, sorunlar ve sevinçlerin, çocuklar üzerinde büyük etki yarattığını anlattı. İnsanların kendisini eşine ifade etme noktasında sorun yaşadığı bir dönemde, çocukların da kendi dünyalarında sorunlar yaşayabileceklerine dikkati çeken Akbulut, “Unutmamamız gereken önemli bir konu mutluluk ailede başlar. Mutlu aile, mutlu çocuk demektir. Bizim amacımız, evde yaşanan sorunların kaynağını bulmak ve en aza indirmek için etkili ve kalıcı çözümler bulmak” dedi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑