Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

‘Bilinçli Aile Umutlu Gelecek’

Gölcük Kız Meslek Lisesi’nde Gölcük Kaymakamlığı tarafından konferans gerçekleştirilen Bilinçli Aile Umutlu Gelecek projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı.

23 Ekim 2013 Saat: 22:00
‘Bilinçli Aile Umutlu Gelecek’
‘Bilinçli Aile Umutlu Gelecek’

Konferansta konuşma yapan Kaymakam Yazıcı” Eğitim olmazsa olmazımız. Herkes eğitime muhtaçtır” dedi

 

Gölcük Kaymakamlığı tarafından dün Gölcük Kız Meslek Lisesi’nde konferans gerçekleştirildi. Katılım yoğun olduğu konferansa; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Okul Müdürü Yasemin Urgancı ve okul öğretim görevlileri katıldı. Konferansta, öğretim görevlileriyle birlikte Bilinçli Aile Umutlu Gelecek projesi için bilgilendirme yapıldı.

 

‘EĞİTİMLİ AİLE, SAĞLIKLI GELECEK DEMEKTİR’

Konferansta konuşma yapan Kaymakam Yazıcı, “Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Bilinçli Aile Umutlu Gelecek projesinin ön hazırlıkları için toplandık. Toplantının temelini aile oluşturmakta. Aileyi ne kadar sağlam bir zemine oturtursak, sağlam güçlü bir geleceğin temelini de atmış oluruz. Bu projenin 1 yıla yakın mazisi var. 4.500-5.000 civarında aileye eğitim verilecek. 5.000 adet kitapçık basılarak ailelere verilecek. Pek çok alternatif olmasına rağmen, sosyal ihtiyaç duyulan her aileye özellikle 4.500 hedef seçtiğimiz aileyle projeyi gerçekleştireceğiz. Burada sizlerin katkısı ve desteği çok önemli. Hedefimiz büyük. 2 yılı kapsayacak bir proje. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim. İl genelinde eğiticilerin eğitim programı olacak. İnşallah bu şekilde de projeyi yürürlüğe koyacağız. Proje 3 tema altında olacak; Aile bütçesi ve kaynak eğitimi, Aile yaşam becerileri, bilinçli medya kullanımı gibi 3 ana maddeden oluşan eğitimde aile içi iletişim, medya ve ekonomi oldukça önemli konular. Eğitimli aileler oluşturursak, sağlıklı gelecek, sağlıklı toplum ve sağlıklı devlet oluşturmuş oluruz. Eğitim olmazsa olmazımız. Herkes eğitime muhtaçtır” diyerek hayırlı ve uğurlu olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑