Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Prof. Dr. Çoşkun, iletişimi anlattı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Coşkun ve Darıca Farabi Devlet Hastanesi Personeli ‘’ İletişim Eğitimi ‘’n de bir araya geldi.

24 Ekim 2013 Saat: 23:14
Prof. Dr. Çoşkun, iletişimi anlattı
Prof. Dr. Çoşkun, iletişimi anlattı

Hastane idarecilerinin ve çalışan personelin katılımı ile gerçekleşen eğitim Hastane Konferans Salonunda yapıldı. Eğitim öncesi kısa bir konuşma yapan Hastane Yöneticisi/Başhekim Uzm. Dr. Ayhan Aktaş “Çocukluğumuzda ölümümüze kadar bütün yaşamımızı şekillendiren ‘’iletişim’’ sağlık hizmeti sunumun da oldukça önemli yer almaktadır. Çalışma hayatımızda kendi aramızda veya hastalarımızla olan iletişimimizde gelişebilecek iletişim kazalarını en aza indirebilmek, en doğru iletişim teknikleri ile donatılmak adına hastanemiz tarafından belli aralıklarla eğitimler düzenlemekteyiz. Bu gün eğitim vermek üzere hastanemizi onurlandıran KOÜ Profesörlerinden Sayın Bülent Coşkun hocamıza tüm mesai arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

COŞKUN CANLANDIRMALAR YAPTI

Eğitimini slayt gösterileri ve canlandırmalar yaparak destekleyen Prof. Dr.Bülent Coşkun “İletişim, düşünce ve duygu alışverişi olarak ele alınmaktadır. İletişimin amacı, alan ve veren arasında bilgi düşünce ve tutum ortaklığı yaratmaktır. Kendi içerimizde, ailemizde, sosyal hayatımızda ve çalışma hayatımızda, iletişirken iletişim kazaları olabilir veya iletişim kanalları tıkanabilir. İletişim kazalarının oluşmaması için iletişimin temel kurallarını uygulamak, iyi bir dinleyici olmak, karşımızdakinin beden dilini iyi anlamak, empati yapabilmek gerekmektedir” dedi. Eğitim boyunca sergilenen interaktif örneklemelerle katılımcıların iletişim hatalarını görmelerini sağlayan Prof. Dr. Coşkun, “Hastaneye hizmet almaya gelen hastaların tedavi öncesi hekimi ve yardımcı sağlık personeli tarafından tüm süreç hakkında bilgilendirilmesi iletişim kazalarının minimuma inmesine tedavi ve iletişim sürecinin olumlu olmasına neden olacaktır” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑