Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

ÖĞ-DER’den okul müdürlerine ziyaret

Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral ve dernek üyesi öğretmenler, Gölcük’te göreve yeni atanan okul müdürlerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti

11 Kasım 2013 Saat: 22:56
ÖĞ-DER’den okul müdürlerine ziyaret
ÖĞ-DER’den okul müdürlerine ziyaret

Kısa adı ÖĞ-DER olan Şuurlu Öğretmenler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral ve dernek üyesi öğretmenler Gölcük’te göreve yeni atanan okul müdürlerini ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Öğder Şube Başkanı Cemil Koral ilk olarak yaklaşık iki ay önce göreve başlayan Gölcük İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Çakır’ı ziyaret etti. Şube Başkanı Koral “Mehmet bey Gölcük İmam Hatip Ortaokuluna ilk atandığında, kendisinin meslek dersi öğretmeni olmadığı için başarılı olup olamayacağı konusunda emin değildik. Ancak ilçedeki arkadaşlardan aldığımız bilgilerden Müdür beyin iki aylık bu kısa zaman süresinde bile oldukça başarılı çalışmalar yaptığını öğrendik kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

 

ORTAK SINAVLAR ELE ALINDI

Görüşme sırasında bu sene ilk defa uygulanacak 8. sınıfların ortak sınavları gündeme geldi. Cemil Koral “Bakanlığımızın ilk açıkladığı sınav tarih ve saatinde sınavlar 28-29 Kasım da yapılacağı ve saat 12.00 da sınav başlayacağı şeklinde idi. Yani ilk sınav takvimine göre Cuma günü Cuma namazı saatinde sınav planlanmıştı. Daha sonra Ulusal basında çıkan “Cuma saatinde sınava tepki” haberlerinin üzerine; Milli  Eğitim  Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin" Bu uygulamada olası aksaklıkları gördük. 50 dakika sınav arası çok uzun bulundu. Bu  nedenle  sınav saatlerini ‘40 dakika sınav, 30 dakika ara' şeklinde düzelteceğiz. Sınav 12.00'de bitecek." Diye bir açıklama yaptığını hatırlattı. Saat ayarı yapmakla yanlışın düzeltilmediğini söyleyen Koral, Ülkemizin batısında bile öğle ezanının saat 11.50 civarında okunduğunu doğu illerinde vaktin daha erken olduğunu ve bu sınav saatlerine göre Cuma namazı kılmanın âdete imkânsız olduğunu söyledi. Yetkililerin bunu bir an önce gerçekten dert edinip düzeltmesi gerektiğini söyledi.

 

ÖĞDER: İMAM HATİP ÇOK YAVAŞ İLERLİYOR

Görüşme sırasında yapımı devam eden Gölcük İmam Hatip Ortaokulu inşaatı da gündeme geldi. Cemil Koral okul inşaatının yavaş ilerlediğini tespit ettiklerini bu hızla devam ederse okulun gelecek eğitim öğretim yılına yetişmeyeceğini söyledi. Gölcük İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mehmet Çakır’da Öğder Şube başkanı Cemil Koral’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Hedeflerinin başarılı ve iyi yetişmiş öğrenciler olduğunu söyleyen Çakır  bu konuda el ele vererek başarıya ulaşılabileceğini belirtti. Öğder Kocaeli Şube Başkanı Cemil Koral, Öğder Gölcük ilçe temsilcisi Kocatepe Ortaokulu Müdür Yardımcısı Abdullah Doğan ve dernek üyelerinden Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Feyzi Yücel ile Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Hayrettin Tan daha sonra görevine yeni atanan Gölcük İmam Hatip Lisesi Müdürü Necmettin Çil ve Tersane İlkokulu Müdürü Ali Kemal Eren’ i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑