Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

‘Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz aydınlık olacak’

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulunan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,

21 Kasım 2013 Saat: 18:05
‘Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz aydınlık olacak’
‘Öğretmenlerimiz sayesinde geleceğimiz aydınlık olacak’

bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere, hür düşünceye sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız asıl güç öğretmenlerimizdir” dedi

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu. Bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere, hür düşünceye sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesinin mümkün olmadığını belirten Başkan Ellibeş, “Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız asıl güç öğretmenlerimizdir. Çocukların ahlaki ve kültürel yönden gelişmiş, okuyan, düşünen, uygulayan ve neticelendiren özgür bireyler olarak yetişmesinde, öğretmenlerin rolünün büyük olduğunu etti. Onun için Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır demiştir. Cumhuriyet'in geleceğinin de yeni nesillere emanet olduğunu kaydederek, onları aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek çok önemli” dedi.

 

‘UMUT BAĞLADIĞIMIZASIL GÜÇ ÖĞRETMENLERİMİZDİR’

Başkan Ellibeş açıklamasının devamında, “21. yüzyılın dünyasında gelişmenin, kalkınmanın, küresel rekabette başarılı olmanın yolu, her şeyden önce eğitimden geçiyor. Cumhuriyetimizin temel niteliklerini ve Tevhid-i Tedrisat'ı esas alarak eğitim sistemimizi, alt yapısından müfredatına kadar çağın gereklerine uygun bir biçimde geliştirilmelidir. Unutmamalıyız ki, bilgili, donanımlı, sürekli kendini yenileyen, evrensel değerlere, hür düşünceye sahip öğretmenlerden mahrum milletlerin eğitim sisteminde çağı yakalayabilmesi mümkün değildir. Böyle milletler ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişemeyecek, geleceğin dünyasında da var olamayacaklardır. İşte bu yüzden ülkemizin yarınları adına, gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız asıl güç öğretmenlerimizdir” dedi.

 

ÖĞRETMENLİK ŞEFKAT İSTER’

Öğretmenliğin, şefkat ve özveri isteyen meşakkatli bir meslek olduğuna işaret eden Başkan Ellibeş, öğretmenliğin, öğretme görevinin yanı sıra öğrencilerin yeteneklerini, becerilerini ortaya çıkarma, kişisel sorunlarında onlara yardımcı olma ve yol gösterme görevini de içermektedir. Öğretmenlerimiz sayesinde Ülkemizin geleceği çok daha aydınlık olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında 'Başöğretmen' sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım Günü’nün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑