Çalıntı motosikletle gezen şahıstan uyuşturucu çıktı
Tek katlı evde yangın
Ehliyetsiz sürücünün annesi araçta sıkıştı
Park halindeki kamyon yandı

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Öğrenciler seminerlere ilgi gösterdi

Gölcük Belediyesi tarafından, Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında gerçekleştirilen Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi, düzenlenen seminerlerle devam ediyor.

24 Kasım 2013 Saat: 21:05
Öğrenciler seminerlere ilgi gösterdi
Öğrenciler seminerlere ilgi gösterdi

Öğrenciler seminerlere büyük ilgi gösterdi

 

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Kent Konseyi’nin de desteklediği, Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında gerçekleştirilen Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi başlığı atında “verimli ders çalışma ve sınav kaygısıyla baş etme yöntemleri” semineri düzenlendi. Kazıklı Kervan Sarayında gerçekleştirilen etkinlikte proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Menşure Aydın, Yardımcı Araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Yıldız Öztan Ulusoy, Yardımcı Araştırmacı Yrd. Doç. Dr. Nejat İra, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve Gölcüklü öğrenciler katıldı.

 

ULUSOY, SINAVIN FİZYOLOJİK BELİRTİLERİ ANLATTI

Seminer proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Menşure Aydın’ın konuşması ile başladı. Yrd. Doç. Dr. Nejat İra verimli ders çalışma yöntemleri konusunda öğrencileri bilgilendirerek öğrencilere ders çalışma teknikleri anlattı. Öğrencilere söz veren Yrd. Doç. Dr. İra öğrencilerin dikkat dağınıklığının neden olayları dinleyerek yönlendirmelerde bulundu.

Sınav kaygısı hakkında bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Yıldız Öztan Ulusoy, sınavın fizyolojik belirtilerinden bahsetti. Kasım ayının son günlerinde gerçekleştirilmesi planlanan sekizinci sınıfların sınav gününden önce olması öğrencileri mutlu etti.

 

‘SEMİNERLER İSTENİLEN HER DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLİR’

Seminer sonrası proje hakkında duygularını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, çocukların başarıyı yakalamaları için odalarından başlayarak tüm ailenin stres konusunda eğitilmesi bunun belediye ve üniversite işbirliğiyle gerçekleştirilmenin önemini vurguladı. Proje yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Menşure Aydın, Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi çerçevesinde projenin birinci ayağı olan “Verimli ders çalışma ve sınav kaygısıyla baş etme yöntemleri” ile ilgili seminerlerin istenilen her dönemde gerçekleştirilebileceğini söyledi. Daha sonrasında projenin ikinci ayağı olan madde bağımlılığı hakkında bilgiler verdi.        

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑