Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Barbaros’ta 50.Yıl kutlaması

Barbaros İlköğretim Okulu 50. Yılını Gölcük Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirdi

25 Kasım 2013 Saat: 18:08
Barbaros’ta 50.Yıl kutlaması
Barbaros’ta 50.Yıl kutlaması

İlçe Protokolünün de yer aldığı50. Yıl kutlamasına özel pasta kesildi. Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum “düşüncesi ile hareket eden bir milletin ve insanlığın neferiyiz. Geleceğimizi şekillendiren nesilleri yetiştiren siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dedi

 

Başarılı eğitim kurumlarından biri olan Barbaros İlköğretim Okulu 50. Yılını Gölcük Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu’nda gerçekleştirdi. 50. Yıl kutlamasına; Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Milli Eğitim Denetmenleri, Gölcük Öğretmenevi Müdürü Selçuk Karaduman, Barbaros İlköğretim Okulu Müdürü Güney Yılmaz, emekli öğretmenler ve Barbaros İlkokulu öğretmenleri katıldı.

 

50. YIL ANISINA ROZET TAKILDI

Yapılan kutlama öncesi davetlileri Okul Aile Birliği yönetimi Başkanı Ayşe Berber, Melek Şahinoğlu, Banu Baycan, Gülşen Özkul ve Özlem Küçük karşıladı. Davetlilere Gölcük Barbaros İlkokulu 50. yıl anısına özel olarak yaptırılan rozet takıldı. Barbaros İlköğretim Okulu Müdürü Güney Yılmaz 50. Yıla özel yaptığı açıklamada, “Okulumuzun bir vizyonu olmasını istiyoruz. Barbaros denildiği zaman okulumuzun akıllara gelmesini istiyoruz. Barbaros Hayrettin Paşa’yı tüm dünya tanıyor. Barbaros İlkokulu’nun da eğitimde bir dünya markası haline gelmesi terk arzumuz. 50 yıllık geçmişimize bakıldığı zaman bu vizyonu hiçte küçümsememiz gerektiğini düşünüyorum. Gerçekten çok köklü bir okuluz. Bu kurumun gelişmesinde katkısı olan bütün idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘GÖLCÜK EĞİTİME ERKEN BAŞLADI’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise yaptığı açıklamada, “Gerçekten bir aile oluşturarak böyle güzel bir program hazırlayan Okul Aile birliği ve Okul Yönetimini kutluyorum. Bu program bir ihtiyaç. Uzun süreden beri birbirlerini göremeyenlerin buluştuğu bir an. 50. Yıl bir kurum için önemli bir zaman dilimidir. Kurumlar eskidikçe hizmetleri kaliteli bir noktaya geliyor. İlçemizde şu an 11 tane 50. Yılını dolduran okulumuz var. En eskisi 1924’te açılan İhsaniye İlkokulu’dur. Dolayısıyla Gölcük’ün eğitime erken başladığını söyleyebiliriz. Barbaros İlkokulumuzun da 50.yılını doldurmuş olmasında emekli arkadaşlarımızın büyük payı var” dedi.

 

‘BÜTÜN GÜZELLİKLERİN SİZLERLE OLSUN’

Ardından konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş şu şekilde konuştu; “Öncelikle Öğretmenler Gününüzü kutluyor, hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu nice yıllar diliyorum. Geleceği umutla bakmak için evlatlarımızı daha sağlıklı, daha iyi yetiştirilmelerinde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin koşullarının daha da iyi olabilmesi için ortam hazırlanıyor. Bugün Barbaros İlköğretim okulunu böyle bir etkinlik için teşekkür ediyorum. Geçmişten günümüze özlemleri olan öğretmenlerimiz hasret gideriyorlar. İnsanların özel günlerinin temelinde aslında bu var. Hatırlanmak ve bir araya gelmek. Bir günde hiçbir sorun çözülemez. Bu mevcut ortamdan dolayı ben çok duygulandım. Bütün güzelliklerin sizlerle olsun” dedi.

 

‘ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR GÖREV’

Son konuşmayı yapan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü kutluyorum. Geçmiş ve şu anki kuşağı bir araya getiren Barbaros İlkokulu yönetimi de teşekkür ediyorum. Öğretmenler günü için bir vefa örneği olarak öğretmenlerimiz hatırlanmalı. Öğretmenlik kutsal bir görev. “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum “düşüncesi ile hareket eden bir milletin ve insanlığın neferiyiz. Geleceğimizi şekillendiren nesilleri sizler yetiştiriyorsunuz. Bu mükafatın getirisinden dolayı önemli bir meslek icra ediyorsunuz. Bu toplantıdaki ve anlamlı günde bir araya geldiğimiz için herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Okul Kurucularından olan Güner Yaman ve Bercas Tamam ile birlikte pasta kesildi. Kutlamalar sonrasında katılanlara geçmişten geleceğe Barbaros İlköğretim Okulunu tanıtan bir CD hediye edildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑