Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Kız Meslek gezilere devam ediyor

AKV Kız Teknik ve Meslek Lisesi, yıllık plan kapsamında her ay gezi düzenlemeye devam ediyor.

25 Kasım 2013 Saat: 18:27
Kız Meslek gezilere devam ediyor
Kız Meslek gezilere devam ediyor

Kız Meslek Lisesi Gezi Kulübü öğretmeni Melek Öner yaptığı açıklamada “Gençler kendilerine bu rahatlığı sağlayan geçmişteki atalarının aslında nasıl zorluklar çektiğini bilmelidirler. Eğer böyle olursa kendilerini yetiştirme konusunda ileri bir düşünceye sahip olurlar” dedi

 

Yıllık plan kapsamında her ay gezi düzenlemeye devam ediyorAKV Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri gezilerden oldukça memnun. Her ay farklı yerleri görmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, gezilerle moral depoluyor. Kız Meslek Lisesi Gezi Kulübü öğretmeni Melek Öner yaptığı açıklamada “Gezilerimiz için yıllık bir plan hazırlayarak her ay okulumuz öğrencileri ile gezi düzenliyoruz. Gezilerimizde ki amaç, öğrencilerimizi bilgilendirmek ve derslerine, sınavlarına olan motivasyonlarını sağlamaktır. Aynı zamanda onlar için düzenlediğimiz bu tür geziler onların üzerlerinde depolanan stresi boşaltmalarına yardımcı oluyor. Gezilerimizde tarihi yerlere giderek o bölgelerle ilgili öğrencilerimize tarihimizi, o bölgelerin coğrafi yapısını anlatıyoruz” dedi.

 

GEZİLER HAZİRAN’A KADAR DEVAM EDECEK

Öner açıklamasının devamında, “Geçtiğimiz ay Çanakkale’ye giderek orda bulunan şehitlikleri ziyaret ettik ve savaş mevzilerini gezdik çünkü gençler kendilerine bu rahatlığı sağlayan geçmişteki atalarının aslında nasıl zorluklar çektiğini bilmelidirler. Eğer böyle olursa kendilerini yetiştirme konusunda ileri bir düşünceye sahip olurlar. Onun haricinde geçen hafta cumartesi günüde Bolu Abant’a gittik burada ki amacımız ise öğrenciler bu zor sınav öncesi yoğun bir strese bürünüyorlar, onları rahatlatmak stres atmalarını sağlamak içinde Abant’a piknik ve yürüyüş yaptık. Bunun yanı sıra gezilerimiz üniversiteler ağarlıklı oluyor. İlk önce hazırladığımız dilekçeyi üniversiteye gönderiyoruz, kabul ettikleri takdirde Milli Eğitim Müdürlüğünden izin alarak gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Böylece öğrencilerimizi mesleki anlamda da farklı açılardan aydınlatıyoruz. Öğrencilere üniversite ortamını göstermemizin başlıca sebebi onlara gidebilecekleri ortamları göstererek sınava daha da hırslandırmaktır. Önümüzdeki ay hem tarihi yerleri görmek için hem de üniversiteleri gezmek için İstanbul’a gideceğiz ve her ay düzenlediğimiz bu gezilerimiz haziran ayına kadar devam edecek” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑