Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Ellibeş’in öğrencilere kariyer öğütleri

İlçemizdeki kariyer günleri etkinlerinin, ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ projesi kapsamında konuğu olan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi’nde öğrencilere kariyerini anlattı

12 Aralık 2013 Saat: 23:32
Ellibeş’in öğrencilere kariyer öğütleri
Ellibeş’in öğrencilere kariyer öğütleri

Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

işbirliği ile hazırlanan ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ projesi çerçevesinde, ilçemizde öğrenim gören öğrenciler için imzalanan protokolün ilk etkinliğinin ardından dün Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek kariyeri hakkında önemli ipuçları verdi. Öğrencilere belediyecilik hizmeti ile ilgili bilgi veren Başkan Ellibeş belediye başkanlığının olumlu ve olumsuz yanlarını anlattı.

 

‘SİZLERİN GELECEĞE UMUTLA BAKMANIZI AMAÇLIYORUZ’

Yaklaşık 1 saat kürsüde kalan Başkan Ellibeş konuşmasının başında;“Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘Gölcükte Öğrenci Olmak’ projesini imzalamış bulunuyoruz. Bu projenin amacı sizlerin geleceğe daha umutla bakmanız için yardımcı olmak. Dünyada yaşayan her bireyin topluma katkısı vardır. Sizler işte bu süreçte nasıl bir katkı sunabilirsiniz bunun cevabını bulacaksınız” diyerek projeyi ve amaçlarını anlattı.

 

‘BİR DAHA DÜNYAYA GELSEM YİNE BELEDİYECİLİĞİ SEÇERİM’

Ardından kariyeri hakkında öğrencileri bilgilendiren Başkan Ellibeş; “Belediye başkanlığı, bir meslek değildir. Ancak belediyecilik bir meslektir. Ben bu işe 1978 yılında memur olarak başladım. 25 yıl belediyenin çeşitli birimlerinde görev yaptım. 2003 yılı 31 Aralık ayında istifamı verdim. Sebebi bulunduğum kurumun en yüksek bölümünde hizmet vermektir. 2004 yılında sandığa girdim. Yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı olarak sandıktan çıktım. Ardından 2009 yılında yapılan seçimde 2. kez başkan seçildim. 35 yıla yakın bir belediyecilik hayatım var. Samimiyetle söylüyorum bir daha dünyaya gelsem yine belediyeciliği seçerim. Size de bu işi tavsiye ediyorum” dedi.

 

ÖĞRENCİLER ELLİBEŞ’E MERAK ETTİKLERİNİ SORDU

Öğrenciler söyleşinin devamında belediyecilik ve Başkan Ellibeş’in kariyeri hakkında

merak ettiklerini bizzat kendisine sorma fırsatı buldu. Sorulara samimiyetle cevap veren Başkan Ellibeş; “Bakın arkadaşlar bir işi yaparken sadece ben dediğiniz zaman asla bir santim ilerleme kaydedemezsiniz. Çalışmalar birlikte yapılınca mutlaka başarıya ulaşacaktır. Çalışmalarınızla halkın sevgisini ve güvenini kazandıktan sonra kariyerinizdeki yükselme başlayacaktır. Aksi takdirde ‘ben’ demekle asla ve asla yükselme olmayacaktır” dedi. Başkan Ellibeş yaklaşık 1 saat öğrencilerle baş başa kalarak sorularını cevapladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑