Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Öğretmenlere stajyerlik kursu

Bu yıl eğitim öğretimin başlamasıyla birlikte ilçemize ilk olarak 56 öğretmen atandı. ilçemize atanan 56’sı öğretmen 5 memur toplam 61 eğitimci yeni öğretmenlere stajer öğretmenlik eğitim kursu veriliyor.

15 Aralık 2013 Saat: 20:55
Öğretmenlere stajyerlik kursu
Öğretmenlere stajyerlik kursu

Yaklaşık bir aydır devam eden kurslarda şube müdürleri ile okul müdürleri komisyon oluşturarak eğitim veriyor

 

61 STAJYER ÖĞRETMEN KURS GÖRÜYOR

2013-2014- eğitim ve öğretim döneminde okullarından yeni mezun olan 56 öğretmen ve 5 memur ilçemize atandı. Atanan yeni öğretmenler için Gölcük Barbaros İlk Okulu’nda temel eğitim ve hazırlayıcı eğitim Milli Eğitim Şube müdürleri ve okul müdürleri tarafından veriliyor. Öğretmenler yaklaşık bir aydır temel stajyerlik eğitimini görerek eğitimlerini tamamladı. Tamamlanan temel eğitimin ardından sınav yapıldı. Öğretmenler temel eğitimden sonra hazırlayıcı eğitime başladılar. Bu hazırlayıcı eğitimin ardından öğretmenler tekrar sınav olacak. Sınavını tamamlayan öğretmenler yemin ederek asaleten atanıp görevlerine başlayacak.

 

‘BU MESLEK BİZE YÖN VEREN MESLEKTİR’

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, tanışma amaçlı olarak Gölcük Barbaros İlkokulu çok amaçlı salonda 61 yeni öğretmeni hazırlayıcı eğitim çalışmalarında ziyaret etti. Ziyarette Kaymakam Yazıcı, “Bu sene ilçemize yüksek oranda öğretmen ataması yapıldı. Bu atamalar sayesinde eğitime sorunsuz olarak başladık. 2013-2014 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla ilk olarak yeni gelen öğretmenlerimizle karşılaştım. Öncelikle sizlere yeni görevinizde başarılar dilerim. Değerli öğretmen arkadaşlarım seçtiğiniz meslek çok önemli ve kutsal bir meslektir. Tabii ki her meslek çok önemlidir. Ama öğretmenlik mesleği geleceğimizi şekillendirecek, geleceğimiz sizlerin elindedir. Bir atasözümüz var “Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum”. Öğrenciler siz nasıl yön verirseniz o şekli alır. Omuzlarınızda ağır bir yük var. Bundan dolayı tabii ki öğretmenlerimiz stajlara tabi tutulacaktır” dedi.

 

‘GEMİYİ EN SON KAPTAN TERK EDER’

Yazıcı; “Ben kaymakamlık mesleğime başlamadan önce 3 yıl staj gördüm. 3 yıllık stajın ardından kura çekimi ile atamam yapıldı. Sizin de bu stajyerlik döneminin ardından hakimiyeti sağlayarak ve kura çekimi ile öğrencilerinizle karşı karşıya kalacaksınız. Bu eğitimden sonra çok değişik konularla karşılaşacaksınız. Bence bu eğitimin 8 aya yayılması daha iyi olurdu. Bizler eğitim ve öğretimi çok önemsiyoruz. Sizler anayasa kapsamında mevzuata uygun olarak burada aldığınız bilgilerle eğitim vereceksiniz. Burada önce mevzuata hakim olmak gerekir. Tüm değişiklere hazırlanarak kendinizi yeniliklere hazırlayın. Öncelikle mesleğinizi sevmeli, kendinizle barışık olmanız çok önemlidir. Kendinizi öğrencilerinize ve velilerinize sevdirmelisiniz. Sizler bir kişiye değil 3 kişiye hitap ediyorsunuz. Öğrenci, anne ve baba 3 kişi oldu. 30 sınıflık bir öğrenci grubu demek 90 kişi demektir. Ben sadece 40 dakika dersimi veririm giderim mantığı hoş değil. Mesaiyle kendinizi sınırlandırmamalısınız. Çünkü gemiyi en son kaptan terk eder. Bu çocuklar sizlerin öz evlatlarınızdır. Bu şekilde davranmanız çok önemlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑