Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Demir, “Geniş ailemiz içerisinde iletişim çok önemli”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, birinci eğitim öğretim döneminin bitmesine 7 gün kala Gölcük Çakabey Anadolu Lisesinde yarıyıl değerlendirme toplantısı düzenledi.

15 Ocak 2014 Saat: 16:32
Demir, “Geniş ailemiz içerisinde iletişim çok önemli”
Demir, “Geniş ailemiz içerisinde iletişim çok önemli”

Toplantıya ilçemizde bulunan tüm okul müdürleri katıldı. Demir, “Biz geniş ve büyük bir aileyiz. Bu kapsamda öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte iletişime önem vermeliyiz” dedi

 

Yaklaşık 4 ay önce Eylülde başlayan eğitim ve öğretim döneminde sorunsuz bir şekilde kaliteli eğitimle bugüne kadar gelindi. Eğitim öğretimin ilk dönemi 24 Ocak Cuma günü tamamlanacak. Okullarda birinci eğitim ve öğretim dönemi bitmeden önce Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Gölcük Çakabey Anadolu Lisesinde yarıyıl değerlendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya ilçemizde bulunan okul müdürleri eksiksiz katıldı. Toplantıya ev sahipliği yapan Çakabey Anadolu Lisesi Müdürü Kamil Uslu ile Okul Aile Birliği Başkanı Gülay Demir ve yönetimi tarafından toplantı öncesi konuklara kahvaltı verildi. Daha sonra değerlendirme toplantısına başlandı. Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ilk olarak şu açıklamayı yaptı.

 

“DEVAMSIZLIĞI ÖNLEMEK İÇİN TAKİP ÖNEMLİDİR”

Demir; “Değerli arkadaşlar biz milli eğitim olarak çok geniş ve çok büyük bir aileyiz. Bu kapsamda bizim için en önemli olan iletişimi çok iyi bir şekilde sağlamaktır. Bu sadece sizlerin değil öğretmenlerimiz ve velilerimizin destekleri ile gerçekleşecektir. Biz bu iletişimi sağladıktan sonra eğitimin kalitesi daha da yükselecektir. Zaten bizim amacımız eğitime önem vererek çıtayı yükseltmektir. Bir de öğrencilerimizin devamsızlıklarını takip altına alarak velilerimizin de bilgisi dâhilinde öğrencilerimize aktarmalıyız. 45 gün devamsızlıkta öğrenciye bilgi verildi mi bir faydası olmaz. Önemli olan öğrencinin 45 gün önceden bilgilendirilerek öğrencinin bu engele takılmamasıdır” dedi.

 

DEMİR, YAPILMASI GEREKENLERİ SIRALADI

Demir birinci dönemin sonunda yapılan değerlendirmelerde; disiplin, akademik başarı, sosyal kültürel ve sportif faaliyetler, projeler Belediye ile Gölcük'te öğrenci olmak Projesi, denetim raporları standartları, zincirin zayıf halkasını bulup güçlendirme,karne notu verilirken mevzuata bağlı kalınmaması, öğretmenler arasında farklılık olmaması, velilerle konuşup bilgi verirken demagojiye açık olunmaması, kayrılmış veya mağdur edilmiş gibi bir anlaşılma olmaması, İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 47-51 maddesi.

her okulun hedefine ne kadar yaklaştığının anlaşılması gibi konulara dikkat çekti. Demir, ayrıca okullardaki komisyonlar bütün kurullar verimli çalıştı mı? üzerinde durulmalı, kame parası olmamalı emek parayla örtüştürülmemeli,tatil nasıl değerlendirilmeli rehberlik yapılmalı proje-okuma alışkanlığı için kitaplar tavsiye edilmeli, Annemle Okuyoruz Yarışıyoruz Kazanıyoruz Projesi katılımını arttıralım. Karne dağıtımları mutlaka öğleden sonra yapılmalı, tatilde ziller kapatılmalıdır. Yeni kurulum yapılan okullar için Fatih Projesi Hizmet içi eğitimine her okuldan mutlaka en az bir katılımcının katılımının sağlanması gerekir” diyerek konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑