Gölcük’te dumansız hava sahası denetimi
TEMAD 35 yaşında
Abiş’ten İYİ Parti’ye nezaket ziyareti
Çocukların eserleri büyük ilgi gördü

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

“Bir işi yaparken sadece ‘ben’ demeyin”

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kariyer Günleri etkinliği kapsamında Gölcük Kazıklı Kervan Sarayında Gölcük Fatih Mehmet Anadolu Lisesi ve Çakabey Anadolu Lisesi öğrencilerine kariyerini anlattı.

16 Ocak 2014 Saat: 18:08
“Bir işi yaparken sadece ‘ben’ demeyin”
“Bir işi yaparken sadece ‘ben’ demeyin”

Başkan yapılan belediyecilik çalışmalarını anlatarak öğrencileri bilgilendirdi ve “İşinizi severek yaptığınızda başarılı olursunuz” dedi

Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

işbirliğiyle ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ Projesi çerçevesinde ilçemizde öğrenim gören öğrenciler için imzalanan protokolün ardından Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş dün de Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ve Çakabey Anadolu Lisesi öğrencilerine Gölcük Kazıklı Kervan Sarayında kariyeri hakkında önemli ipuçları verdi. Belediyecilik hizmeti ile ilgili bilgiler veren Başkan Ellibeş, belediye başkanlığının olumlu ve olumsuz yanlarını öğrenciler için anlattı.

 

“DÜNYADA YAŞAYAN HER BİREYİN TOPLUMA BİR KATKISI VARDIR”

Ellibeş yaklaşık 1 saat süren konuşmasında, “Gölcük Kaymakamlığı, Gölcük Belediyesi

Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ‘Gölcük’te Öğrenci Olmak’ Projesini imzalamış bulunuyoruz. Bu projenin amacı sizlerin geleceğe daha umutlu bakmanız için yardımcı olmak. Dünyada yaşayan her bireyin topluma bir katkısı vardır. Sizler işte bu süreçte nasıl bir katkı sunabilirsiniz bunun cevabını bulacaksınız. Belediye başkanlığı, bir meslek değildir. Ancak belediyecilik bir meslektir. Ben bu işe 1978 yılında memur olarak başladım. 25 yıl belediyenin çeşitli birimlerinde görevler yaptım. 2003 yılı 31 Aralık ayında istifamı verdim. Sebebi, bulunduğum kurumda en yüksek bölümünde hizmet vermektir. 2004 yılında sandığa girdim. Yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı olarak sandıktan çıktım. Ardından 2009 yılında yapılan seçimde 2. kez başkan seçildim. 35 yıla yakın bir belediyecilik hayatım var. Samimiyetle söylüyorum bir daha dünyaya gelirsem yine belediyeciliği seçerim. Size de bu işi tavsiye ediyorum”dedi.

 

“ÖNEMLİ OLAN İŞİNİ SEVEREK YAPMAKTIR”

Ellibeş, konuşmasına , “Bakın ilçemiz Gölcük’ün, yaşanan depremden dolayı her tarafı enkaz haline gelmiş tüm insanların umudu kesilmişti. Ben de o dönemlerde Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordum. Sonuçta biz belediye olarak hizmetlerimizi aksatmadan yürütmeye başladık. Yaşanan bu felaketten sonra enkazın altından Gölcük yeni filizleri ile ortaya çıktı. İşte burada önemli olan işin severek yapılmasıdır. Ben de işimi severek yaptığım için bu başarıya ulaştık. En önemlisi ‘ben’ yerine ‘biz’ demeliyiz. Ben dediğinizde bu işten asla başarı elde edemezsiniz. Belediyecilik bir ekip işidir. Belediyecilikte başarılı bir ekiple çalışma her zaman başarıyı elde ediyor. Biz ekip olarak bunu yaparken en önemlisi halkımızın gücünü de yanımızda alarak birlikte başardık” şeklinde devam etti.

 

ÖĞRENCİLER BAŞKANA SORULARINI SORDU

Öğrenciler söyleşinin devamında belediyecilik ve Başkan Ellibeş’in kariyeri hakkında

merak ettiklerini kendisine sorma fırsatı buldu. Sorulara samimiyetle cevap veren Başkan Ellibeş, “Bakın arkadaşlar tekrar söylemek istediğim bir işi yaparken sadece ben dediğiniz zaman asla bir santim ilerleme kaydedemezsiniz. Birlikte yapılan çalışmalar mutlaka başarıya ulaşacaktır. Bu çalışmalarınızla halkın sevgisi ve güvenini kazandıktan sonra kariyerinizdeki yükselme başlayacaktır. Aksi takdirde ben demekle asla ve asla yükselme olmayacaktır” dedi. Başkan Ellibeş, yaklaşık 1 saat öğrencilerle baş başa kaldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑