Güney Kore’den gazi torunlarına burs desteği
‘İşbirliği yapıyoruz amabirlikte geliştirmiyoruz’
‘Hayatı kolaylaştıran projelere devam ediyoruz’
İYC Gölcük’ten Karabulut’a ziyaret

Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Ford İnsan Kaynakları Müdürü, liselilere kariyerini anlattı

Ford Otosan Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Ali Rıza Aksoy, Barbaros Hayrettin Lisesi 10. sınıf öğrencilerine kariyer günleri etkinliği kapsamında kariyeri ile ilgili bilgiler verdi.

20 Ocak 2014 Saat: 18:08
Ford İnsan Kaynakları Müdürü, liselilere kariyerini anlattı
Ford İnsan Kaynakları Müdürü, liselilere kariyerini anlattı

İnsan Kaynakları Müdürü Aksoy, kariyerinden bahsederken aynı zamanda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

 

Kariyer günleri etkinliği kapsamında Barbaros Hayrettin Lisesinde 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak söyleşi yapıldı. Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulunun konferans salonunda gerçekleşen kariyer günleri etkinliği kapsamındaki söyleşiyi Ford Otosan Fabrikası İnsan Kaynakları Müdürü Ali Rıza Aksoy gerçekleştirdi. Programa Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve Barbaros Hayrettin Lisesi Müdürü Zeki Kalaç ev sahipliği yaptı. Öğrencilere kendi kariyeriyle ilgili bilgi veren Aksoy, öğrencilerin kariyer hedefleriyle alakalı öğütler verdi.

“BAŞARILI OLMAK İÇİN KENDİNİZİ İYİ DONATIN”

Ford Otosan Fabrikası İnsan Kaynaklar Müdürü Ali Rıza Aksoy öğrencilere, “Arkadaşlar hayatın içerisinde birçok seçim var. Sizin yapmanız gereken başlıca şey; bu birbirinden farklı seçimlerden birini kabul etmeden önce iyi bir araştırma yapmanızdır. İyi bir araştırma yapmadan, kendinizi bilgi bakımından iyi bir şekilde donatmadan seçiminizi yaparsanız ileride çok pişman olursunuz. Ancak gerekli önlemlerinizi alıp, kendinizi her konuda donatıp, araştırmalarınızı sağlam yaparsanız tercih ettiğiniz seçimde son derece başarılı olursunuz ve ulaşmak istediğiniz hedefe ulaşmama ihtimaliniz bile olmaz. Sizlere kendimden bahsedecek olursam annem ve babam öğretmen, 1972 Manisa doğumluyum. İsmimle aynı olan Ali Rıza İlkokulunda okudum. Hatta bizim dönemimizde eğitim şartları bu kadar iyi olmadığı için aileler çocuklarını okula verecekleri zaman öğretmen seçerlerdi. İlkokulu bitirdikten sonra yine orada bulunan Atatürk Ortaokulunda okudum. Sonrasında ise lise hayatım için Gaziantep Fen Lisesine gittim. O dönemler Fen Lisesi Türkiye’de sadece 5 yerde vardı. Lisenin son sınıfında bizim dönemimizde başarı puanı vardı. O puanı yükseltmek için bütün arkadaşlarım memleketlerine geri döndüler, ben dönmedim. Ailemin geri dön baskılarına karşılık olarak, ‘Fen Lisesi diploması almak istiyorum’ dedim. Lise hayatım sona erdikten sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini kazandım ve şu anda Endüstri Mühendisiyim. Üniversite sınavı zamanlarına tekrar dönsem yine aynı bölümü seçerdim, çünkü benim için son derece keyif verici bir alan. Sizler de böyle yapın arkadaşlar, sıkı bir araştırma ve bilgi edinme sonucu kendi istediğiniz bölüme giderseniz emin olun hayatınız başarılarla dolu olacaktır. Ben hayatım boyunca hep çalışkandım çünkü kendi alanımla ilgili işleri zevk alarak yapıyordum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑