Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Tokgöz: Bu ateşte biz yanacağız

Gölcük Sınav Dershanesi Müdürü Nazif Tokgöz, dershaneler konusunda geçen hafta mecliste görüşülen dershane tasarısı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu

10 Şubat 2014 Saat: 17:20
Tokgöz: Bu ateşte biz yanacağız
Tokgöz: Bu ateşte biz yanacağız

Dershanelerin kapatılması ile ilgili hazırlanarak Meclis’e sunulan kanun tasarısını değerlendiren Gölcük Sınav Dershanesi Kurucu Müdürü Nazif Tokgöz, dershanelerin kapatılması konusunda bazı konular geri adım atıldığını belirtti.

‘GÖSTERMELİK BİRKAÇ KİŞİ TORPİLLE GELECEK’

Tokgöz,Hükümetin daha önce bazı konularda kararlı olduğunu ancak meclisteki görüşmelerde geri adım atıldığını belirterek, “Dönüştürme veya kapatılmanın olamayacağı zaten defalarca söylendi. Ama şimdi de tasarıya Milli Eğitime atamalardaki koşullarla ilgili bir madde konuldu. Burada sözlü sınav yapılacağı söyleniyor. Sözlü sınav, Türkiye’de torpil demektir. Bu da göstermelik birkaç kişi o da böyle torpille gelecek demektir”dedi.

‘HAYALİ ŞEYLERİN PEŞİNDELER’

Tasarıda ayrıca arsa teşvikinden ve birleştirmeden söz edildiğine değinen Tokgöz, “Bunlar hayali şeylerin peşinde koşmaktır. Gölcük’te dönüşmek isteyen bir dershane zaten kredi almak için bankaya gidecek burada devletin araya girmesini anlamıyorum. Birleştirme olayı ile ilgili ise biz zaten ayrı ayrı kurumlar olmasaydık birleşirdik. Birleştirmeye bugün dershanelerin hiçbirinin yanaşacağını düşünmüyorum” dedi.

‘BÜYÜK BİR HAKSIZLIK OLACAK’

Dershane öğretmenliğinden Milli Eğitime geçişte 6 yılını doldurma şartına da değinen Tokgöz; “Zaten eleye eleye alacaklar. Sözlü sınavıydı, KPSS’siydi. Burada göstermelik birkaç kişi atayabilirler. Atananlar da yıllardır bekleyen öğretmenlerin yerine atanacak. Burada da büyük bir haksızlık olacaktır. Şu anda biz de 6 yıl şartı aransa sadece 4 öğretmenimiz başvurabilir” dedi.

‘AYAKLARI YERE BASMAYAN BİR SİSTEM’

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan müdür ve müdür yardımcılarının 4 yıllık grev sonrasındaki tayin kararını da değerlendiren Tokgöz; “Kurumlardaki okul müdürleri ve yardımcıları belirli şeyler görüp oraya gelmiş insanlardır. Tecrübe sahibi insanları müdürlükten öğretmenliğe almak bunun ayakları yere basmayan bir sistem olduğunu gösteriyor. Eğer cemaatle bir hesaplaşma varsa bunu tayinlerle insanların tecrübelerini hiçe sayarak yapmamak gerekiyor. Kişilerle bir sorununuz varsa bunu yasal yollardan hal edebilirsiniz. Çünkü her öğretmen müdürlük yapamaz bunun için kişiliğinin ve tecrübesinin olması gerekir. Ama olan burada da, dershane olayında da eğitimcilere ve öğrencilere olacak. Biz bu ateşte yanacağız” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑