Anket

Gölcük'te olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
Gölcükte olmasını istediğiniz sosyal etkinlikler nelerdir?
  • Sinema
  • Balık Ekmek Tekneleri
  • Konserler
  • Bowling Salonu
  • Lunapark

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Yaşam

Tiyatro’da bu hafta

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bu hafta; Woyzeck, Mavi Yelkenli, Ayrılık Müziği, Yalancı, Kurdele ya da Artı Sonsuz ve Ferhat ile Şirin adlı oyunlar sahnelenecek.

3 Ocak 2016 Saat: 11:32
Tiyatro’da bu hafta
Tiyatro’da bu hafta

Tiyatro severlerin karşısına çıkacak olan oyunlardan salı günü Woyzeck oyun sergilenecek. Mavi Yelkenli ve Ayrılık Müziği adlı oyun çarşamba günü sahne alacak. Yalancı adlı oyun perşembe ve cuma günü tekrar tiyatro severlerin karşısında olacak. Kurdele ya da Artı Sonsuz ve Yalancı adlı oyun cumartesi günü sahne alacak. Mavi yelkenli ve Ferhat ile Şirin adlı oyunlar pazar günü tiyatro severlerin karşısında olacak

 Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda bu hafta Süleyman Demirel Kültür Merkezi Büyük Sahne’de Mavi Yelkenli ve Yalancı adlı oyunlar sahnelenecek. Mavi Yelkenli adlı oyun çarşamba günü 11.00-14.00’de ve pazar günü 14.00’da, Yalancı adlı oyun perşembe, cuma, cumartesi günü 20.00’da sergilenecek. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’nda sahnelenecek olan Ayrılık Müziği adlı oyun çarşamba günü 20.00’da, Kurdele ya da Artı Sonsuz adlı oyun 15.00’de tiyatro severlerle buluşacak. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Tatbikat Sahnesi’nde sergilenecek olan Woyzeck adlı oyun çarşamba günü 20.00’da izleyicilerin karşısında olacak. Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi’nde Ferhat ile Şirin adlı oyun pazar günü 18.00’da sahnelenecek.

 MAVİ YELKENLİ

Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne’de sergilenecek olan Mavi Yelkenli adlı oyunda Piri Reis’in 1513 yılında çizdiği haritasından yola çıkan ve hazine bulmanın peşine düşen iki kaptan, kendilerini denizcilik kütüphanesinde bulurlar. Ancak kütüphanede hiç ummadıkları olaylar gelişir. Kütüphaneci, mühendis ve öğrencilerin yardımıyla kendilerine Mavi Yelkenli bir gemi yaparlar. Ancak yola çıkmak için seyircinin hayal gücüne ve katılımına ihtiyaç duyarlar.

 AYRILIK MÜZİĞİ

Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne’de sergilenecek olan Ayrılık Müziği adlı oyunda; dört yıla yakın bir süredir ayrı yaşayan Anne Marie Roche ve Michel Nollet’in boşandıkları günün akşamı yıllar sonra ve aşklarının en tutkulu anılarıyla yüklü bir otel lobisinde bir araya gelişlerini konu ediyor.

 YALANCI

Süleyman Demirel Kültür Merkezi (SDKM) Büyük Sahne’de sergilenecek olan diğer bir oyun olan Yalancı’da, bin bir türlü yalanla ortalığı birbirine katan, iflah olmaz bir yalancı gerçek aşkla karşılaşınca yalandan vazgeçer. Ama çok geçtir. Çünkü yalancıya “doğru söylediği vakit de inanılmaz.

 KURDELE YA DA ARTI SONSUZ

Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’nda sergilenecek olan Kurdele Ya Da Artı Sonsuz isimli oyunda; kadına uygulanan şiddet temasından yola çıkan Kurdela Ya Da Artı Sonsuz, iki farklı kadının şiddet olgusunun zaman zaman çevresinde, zaman zaman tam merkezinde dolaşan yaşantılarını konu alıyor.

 

FERHAD İLE ŞİRİN

Gebze Osman Hamdi Bey Sahnesi’nde sergilenecek olan Ferhad ile Şirin’in konusu; “Ferhad, Şirin, Mehmene Banu ve Demirdağ Pınarının Suyu’nun masalsı fonunda, büyük ozan Nazım Hikmet’in şiirsel anlatımı, yıldızlarla, doğanın diliyle, büyüyle, ateşle, güneşle, sabırla, bekleyişle, mucizeyle, umutla, alla, yeşille, nakışla bir aradadır. Aşkla emek bir aradadır. İnsandan ve toplumdan vazgeçmeden, sevdadan vazgeçmeden."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölcük Postası Gazetesi ile doğru, tarafsız ve son dakika heberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑