Aşısız çalışan kalmamalı

2 Ağustos 2021 Saat: 13:39
Necmi KOCAMAN
Aşısız çalışan kalmamalı

Ülke genelinde son günlerde hızla artan vaka sayıları ve Delta varyantının baş göstermesi sebebiyle aşı olmanın hayati önem taşımaktadır. Ancak şu an hızla artan vaka sayıları ve Delta varyantının ülke genelinde yayılması esnaf ve sanatkarlar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturdu. Pandemiden dolayı bir buçuk yıldır ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız tam rahata kavuşacak derken yeni bir kapanmaya tahammül edemez. Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için TESK ve Gölcük Esnaf Odamız olarak iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması, maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilerde HES Kodu ile aşı sorgulamasının yapılması hususunda tedbirli olmanın hayati önem taşıdığını düşünüyorum.

 Esnaf ve sanatkarlarımız tarafından yanan ormanlarımız için ağaçlandırma kampanyası

Antalya’da başlayarak ülkenin çeşitli yerlerine yayılan ve çok sayıda noktada söndürme çalışmaları devam eden orman yangınlarıyla mücadele etmek için 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarın çatı kuruluşu olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından Ormanlarımız İçin Ağaçlandırma Kampanyası başlatılması güzel bir adım oldu. Esnaf ve Sanatkarlarımız adına  ülke genelindeki tüm esnaf ve sanatkarlar, kendileri ve aileleri adına en az bir ağaç dikerek yanan ormanlarımızın yeniden yeşertilmesini sağlayacak bölgenin yaralarını sarmaya katkı verecektir.

 Son günlerde ülke genelinde çıkan orman yangınları sebebi ile zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılarak yeşertilmesi bu konumda çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.  Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan ve kısa sürede ülke genelinde birçok bölgeye yayılan orman yangını hepimizin ciğerini yaktı. Yaşanan maddi ve manevi kayıplar ülkece hepimizi derinden üzdü. Yangında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yanan ağaçlar, yangında kaybettiğimiz canlar geleceğimizdi. Yanan ormanlarımızı telafi etmek ve yeniden yeşertmek için Esnaf ve Sanatkarlar  olarak düzenlediğimiz kampanya ile ülke genelindeki tüm esnaf ve sanatkarlar olarak en az bir ağaç dikerek orman yangınlarıyla mücadele seferberliğine destek olmalıyız. Sağlık huzur ve mutluluk ve bereket içinde afetsiz yarınlar diliyorum.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız