‘Hat 700, Gölcük için büyük nimet’

2 Temmuz 2020 Saat: 14:26
‘Hat 700, Gölcük için büyük nimet’
Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ilçe gündemi ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar açıklamasında, “Hat 700, Gölcük için büyük nimet” dedi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, ilçemiz ve ülke gündemi hakkında dün bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Akpınar, yapmış olduğu açıklamada, “Öncelikle görevi başında geçirdiği kaza sonucu vefat eden Gölcük Belediyesi personeli Adem Özmen kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabırlar dilemek istiyorum. Pençe-Kaplan Operasyonu’nda ülkemizin sınır birliği için mücadele içerisinde olan kahraman Mehmetçiklerimizin şahadet haberleri bizleri derinden üzdü. Operasyonda Şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Recep Yüksel ve Piyade Teğmen Yunus Gül’e Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

 ‘HAT 700’ÜN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM’

Başkan Akpınar, açıklamasının devamında, “Gölcük - Gebze Hat 700’ün ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Ulaşım Park AŞ’nin hizmetinde olan Hat 700, ilk seferine 1 Temmuz Çarşamba günü başladı. Hat 700, Gölcük ilçemizden kalkış yapıyor. Sefer sırasında bu otobüs, Karamürsel Dereköy durağına kadar yolcu alabilecek. Osmangazi Köprüsü’nü kullanacak olan Hat 700’ün seferi, Gebze ilçesi kent önünde son bulacak. Gebze’den hareket ettiği zamanda ise kent önünden kalkacak olan Hat 700, Osmangazi Köprüsü’ne kadar her duraktan yolcu alabilecek. Vatandaşlarımız, Hat 700’ün son durağı olan Gebze Fatih Tren İstasyonu’ndan Marmaray’a, Gebze D-100 duraklarından aktarma yaparak Hat 250G ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Hat 200 ile de Kartal Metrosu’na geçebilecek. Ulaşım konusunda atılan bu adım, ilçemiz adına gerçekten büyük bir nimet. Emeği geçenlere teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

 ‘ATMAMIZ GEREKEN ADIMLAR VAR’

Sözlerine devam eden Başkan Akpınar, “Giresun’un Bulancak ilçesinde kaybolan 7 yaşındaki evladımız İkranur’un cansız bedenine ulaşıldığı haberi, bizleri derinden yaraladı. Acılı ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Çocuklara karşı işlenen suçlarla alakalı eğitim, ahlak, güvenlik ve elbette yargı konularında atmamız gereken adımlar var. Devletimiz, bütün kurum ve kuruluşlarıyla çocuklarımızın güvenliğine dair, acilen ve ciddiyetle üzerine düşeni yapmalıdır. Öncelikle telaffuz etmekten bile utanç duyduğumuz pedofili ve çocuklara yönelik şiddet suçlarıyla ilgili bir çalışma grubu oluşturulmasının zaruri hale geldiğini düşünüyoruz. Eğitim, tıp (psikoloji), güvenlik, iletişim ve hukuk alanında uzmanlardan oluşacak bir kurul, devletin konuyla ilgili alması gereken tedbirler ve atması gereken adımlarla ilgili bir yol haritası oluşturmalı. Ardından ve acilen ilgili yasal düzenlemeler de yapılmalıdır. Şimdi caniler, el kadar yavrulara hiç acımadan kıyacak ama sistem o canilere kıyamayacak. Böyle adalet olmaz. Eğer çocukları, kadınları, doğayı, canlıları koruyamayacaksak bu gerçekten karanlık bir çağda yaşıyoruz anlamına gelir” ifadelerini kullandı.

 ‘AFFEDİLEMEYECEK BİR REZALETE İMZA ATTILAR’

Sözlerini sürdüren Başkan Akpınar, “Pek çok baro ve meslek odasının uzun yıllar, kolay organize olabilen marjinal gruplar tarafından yönetildiğini ve yönetilmeye devam ettiğini ifade etmek istiyorum. Son olarak, hepimizin bildiği gibi Ankara Barosu, ayetler üzerinden devletin Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve inançlarımıza hakaret etme gibi affedilemeyecek bir rezalete imza attı. Verdiğimiz örneklerin hiçbiri, baroların varlık sebepleriyle bağdaşan fiiller değildir. Bugün feryat edenler, seslerini, yönettikleri kurumları mecrasından çıkaran yöneticilerine yükseltmelidir. Baroların yeniden yapılanmasına dair düzenlemelerin, hukuk eğitimi, hukuk etiği, adaletin işleyişi ve savunma hakkı alanlarına taşınmaya çalışılmasını ise konunun esasına yapılmış bir haksızlık olarak değerlendiriyorum” dedi. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız