Kavaklı sahili sıcak hava ile ilgi görebilir

2 Temmuz 2020 Saat: 17:52
Kavaklı sahili sıcak hava ile ilgi görebilir
Korona virüsüne karşı verilen mücadelede normalleşme dönemine girmemiz ve sıcak havaların etkisini göstermesi ile birlikte, ilçemizin sahil şeritleri, ilgi çeken alanlar haline gelmeye başladı.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Çin’de ortaya çıkan korona virüsü, Çin’in ardından dünya ülkelerine yayılmış ve ülkemizde de 11 Mart tarihinde ilk kez görülmeye başlanmıştı. Bu virüse karşı verilen mücadele neticesinde ülke genelinde çeşitli tedbirler alındı ve halkın evde kalması yönünde birçok uyarılarda bulunuldu. Bu uyarılara uyulması sonrasında ilçemizin sahil şeritleri, getirilen kısıtlamaların da etkisiyle sessiz bir hale bürünmüştü. Normalleşme dönemine girmemiz ve kısıtlamaların hafifletilmesi neticesinde ilçemiz sahilleri de vatandaşların stres atma noktası haline geldi.

 TEMİZ VE DÜZENLİ BİR DURUMDA

Gölcüklülerin deniz kenarına gidebildiği yerlerden biri olan Kavaklı, oldukça uzun bir sahil şeridine sahip olması ile dikkat çekiyor. Sıcak havaların da etkisi ile birlikte vatandaşlar, günün stresini ve yorgunluğunu atabilmek adına sahil şeritlerine gidiyor. Kavaklı sahili de son dönemde bakım ve temizlik çalışmalarının yapılması ile sorunsuz bir şekilde, normalleşme dönemine girmiş durumda. Sahil şeridinin ilerleyen günlerde, geçmiş dönemde olduğu gibi aktif bir görüntü çizmesi bekleniyor. Elbette sosyal mesafeye uyma, maske takma ve kişisel temizliğe özen gösterme durumları, her noktada olduğu gibi sahil şeridinde de gözden kaçırılmamalı. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız