Korsan taşımacılığa geçit verilmiyor

3 Temmuz 2020 Saat: 12:29
Korsan taşımacılığa geçit verilmiyor
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi illegal çalışarak korsan servis faaliyetine yeltenenlere fırsat vermiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli genelinde illegal çalışarak korsan servis faaliyetine yeltenenlere fırsat vermiyor. Bu kapsamda yapılan denetimlerde 10 araç geçici olarak trafikten men edildi.

 KORSAN TAŞIMACILIĞA KARŞI DENETİM

Korsan olarak taşımacılık yapan servis araçlarına göz açtırmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekipleri, vatandaşların güvenli yolculuk yapması amacıyla Kocaeli genelinde korsan servis ve P Plaka denetim uygulamalarına düzenli aralıklarla devam ediyor. Bunun yanı sıra gelen ihbarları da değerlendiren ekipler, Kocaeli İl Trafik Emniyet ekipleri ile de koordineli çalışmaya devam ediyor.

 75 ARAÇ DENETLENDİ

Ulaşım Dairesi Başkanlığı Denetim ekipleri Emniyet Trafik ekipleriyle birlikte Darıca ve Çayırova ilçelerinde sabah saatlerinde servis araçlarına yönelik denetim gerçekleştirdi. Emniyet ekipleriyle birlikte yapılan denetimlerde 75 araç ve sürücüsü kontrol edildi.

 ARAÇLAR TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Denetimler kapsamında 10 araç geçici olarak trafikten men edilerek toplamda 23 araca 50 bin TL’lik cezai işlem uygulandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’na bağlı denetim ekiplerinin başta korsan taşımacılık olmak üzere yönetmelikler çerçevesinde çalışılması konusundaki periyodik denetimleri sürecek. Özellikle de korsan taşımacılığını engellemek amacıyla anlık denetimler devam edecek. Vatandaşların da ihbar yoluyla bu çalışmalara katkıda bulunmaları denetim başarılarına katkıda bulunacak.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız