‘Kocaeli’yi çok yukarılara taşımak istiyoruz’

12 Ağustos 2020 Saat: 17:10
‘Kocaeli’yi çok yukarılara taşımak istiyoruz’
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi program için dün ilimize geldi. Bakan Kasapoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yapmış olduğu konuşmasında, “Kocaeli’yi çok çok yukarılara taşımak istiyoruz” dedi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi program için dün Kocaeli’ye geldi. Bakan Kasapoğlu’nun Kocaeli’deki ilk durağı Kocaeli Valiliği oldu. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile bir araya gelen Bakan Kasapoğlu’na AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz ve AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş eşlik etti.

 ‘ÇITAYI HEP EN ÜSTE ÇIKARTMANIN PEŞİNDEYİZ’

Bakan Kasapoğlu, daha sonra AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada parti teşkilatı ile buluşan Bakan Kasapoğlu, spora yönelik yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktararak, "Çıtayı hep en üste çıkartmanın peşindeyiz, inancındayız. Bu vesileyle de yaptığımız pek çok çalışma var. Bu çalışmaları nasıl daha yukarı taşıyacağımızın arayışı içerisindeyiz. Bu ziyaretimizin vesilesi de hem Kocaeli’nin bugünleri hem yarınlarını hem de gençlerini yarınlara taşıyacak çalışmalar yapmak hem de bugün gerekli çalışmaları Kocaeli’nin değerli halkının en güzeline sahip olması için bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Bu bizim sorumluluğumuz ve bizler için bir heyecandır" şeklinde konuştu.

 ‘DÜNYANIN EN GENÇ NÜFUSUNA SAHİP BİRKAÇ ÜLKEDEN BİRİSİYİZ’

Gençlere önem verdiklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Bundan sonra da el birliğiyle gerek teşkilatımız, gerek milletvekillerimiz, gerek belediye başkanlarımızla Kocaeli’yi çok çok yukarılara taşımak istiyoruz. Sporda öncü bir misyonu var. Bunu daha farklı başarılarla taçlandırmayı amaçlıyoruz. Gençlik bizim en büyük umudumuz, gücümüz. 20 milyon gençle bırakın Avrupa’yı dünyanın en genç nüfusuna sahip birkaç ülkeden birisiyiz. O yüzden gençlerimiz için her anı, imkanı önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz” dedi.

 ‘BELEDİYELERİMİZLE İŞ BİRLİKLERİNİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ’

Bakan Kasaoğlu, “Gerek yurtlarımızla gerek gençlik merkezlerimizle, spor imkanlarımızla, iş birliklerimizle bunu yapmaya çalışıyoruz. Belediyelerimiz bizim bu anlamda en büyük paydaşımız. Onlarla iş birlikleri çok önemsiyoruz" diye konuştu. Bakan Kasapoğlu daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu’nu karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, spora yönelik çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. İHA

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız