Hoyur, SAVDES-SEN’e geçti

2 Mart 2021 Saat: 17:23
Hoyur, SAVDES-SEN’e geçti
Hoyur, SAVDES-SEN’e geçti

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şubesi’nin eski başkanlarından Hasan Hüseyin Hoyur, bugün Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı Binası’na gelerek sendika yönetimi ile bir araya geldi ve üyelik formunu doldurarak yeni sendikasına geçiş yaptı. Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şubesi’nin eski başkanlarından biri olan Hasan Hüseyin Hoyur, geçtiğimiz dönemde sendikasından istifa etmişti. Eski başkan Hoyur, Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN) Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı yönetiminden gelen talep üzerine bugün sendika yönetimi ile bir araya geldi ve üyelik formunu doldurarak yeni sendikasına geçiş yapmış oldu. Düzenlenen programa SAVDES-SEN Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Ferit Bingöl, SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre ve yönetimi ile Hasan Hüseyin Hoyur katılım gösterdi.
‘HEM MUTLU HEM DE ONUR DUYUYORUZ’
Gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan SAVDES-SEN Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Ferit Bingöl, “Hasan Hüseyin Hoyur arkadaşımız, diğer sendikadan ayrıldıktan sonra bir süre değerlendirmede bulundu. Bizler, aramıza katıldığı için hem mutlu hem de onur duyuyoruz. Birlikte çok yol kat edeceğimize, arkadaşlarımıza hak ve hukuk konusunda, sorunların çözümü noktasında birlikte katkı sunacağımıza inanıyorum” dedi.
‘MÜCADELEMİZE SAVDES-SEN SAFLARINDA DEVAM EDECEĞİZ’
Hasan Hüseyin Hoyur, yaptığı açıklamada “Başkanımızın da belirttiği gibi SİME-SEN’den ayrıldıktan sonra uzun bir süre, şahsım adına sendikacılık yapmayı çok düşünmedim. Ama son zamanlarda özellikle diğer arkadaşlardan, kendi camiamızdan, farklı kulvarlardaki arkadaşlardan sendikacılığın içinde bulunmam konusunda olumlu eleştiriler aldım. Ben de düşündüm, taşındım. Uzun zamandan beri kendi muhasebemi yapıyordum. Acaba bir yerlerden başlamam mı gerekiyor, bana ihtiyaç duyuluyorsa ben de katkıda bulunmalıyım diye düşündüm. Arkadaşlarımıza hizmet edebilme adına bir niyetim vardı. Bu niyetimizi de Ferit başkanımız duyunca beni davet etti. Birkaç gün daha düşündüm. Fikirlerine değer verdiğim çok değerli arkadaşlarımın da görüşlerini aldıktan sonra SAVDES-SEN ailesine katılmaya karar verdim. Sendikacılık anlamında devam etme kararı aldım. Hem kendim hem de sendikamız adına hayırlı olmasını diliyorum. Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki memurların farklı sendikalarda bulunmasına rağmen tek ses olduğumuza inanıyorum. Farklı sendikalarda faaliyet gösterilse bile tek hedefimiz, tek amacımız var. Bu da Türk Silahlı Kuvvetleri’nde çalışan sivil memurların bütün haklarının alınabilmesi adına mücadelemizi devam ettireceğiz. Bunu da inşallah SAVDES-SEN saflarında devam ettirmeye çalışacağız. İnşallah muvaffak oluruz hep beraber. Gönül ister ki tek sendika olsun ve toplu hareket edelim. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Buraya katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Destekleyen herkese saygılar sunuyorum” dedi.
‘BU KARARI VERMESİ BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ’
SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre, yaptığı konuşmada “SAVDES-SEN Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı olarak Hasan Hüseyin Hoyur beyin katılımı, bizleri büyük bir şekilde onurlandırdı. Kendisine katılımından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Uzun zamandır Ferit Bingöl başkanımızla beraber çok uğraş verdikten sonra kendisinin bu kararı vermesi bizi çok mutlu etti. Hasan Hüseyin Hoyur bey ile birlikte SAVDES-SEN Kocaeli ve genel merkezimizi daha da çok büyüteceğimize inancım tam. Kurulduğumuz günden bu yana hiçbir şekilde duruşumuzu bozmadan yolumuza devam ettiğimiz için bir gün bütün arkadaşlarımızın tek sendika olarak SAVDES-SEN’de birleşeceğine olan inancım tam. Katılımcı bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
HOYUR’A YENİ SENDİKASININ ROZETİ TAKILDI
Konuşmaların ardından SAVDES-SEN Genel Merkez Genel Başkan Yardımcısı Ferit Bingöl, Hasan Hüseyin Hoyur’a sendika rozetini taktı. Ardından Hasan Hüseyin Hoyur, sendika üye formunu doldurarak işlemlerini tamamladı. Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız