‘Kongre konusunda genelge bekliyoruz’

3 Mart 2021 Saat: 14:07
‘Kongre konusunda genelge bekliyoruz’
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, kontrollü normalleşme dönemi ile birlikte kongre süreçlerinin işleyişi hakkında açıklamalarda bulundu. Tülü, “Kongre konusunda genelge bekliyoruz” dedi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, 1 Mart 2021 tarihi itibariyle kontrollü normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte, derneklerinin kongre süreçlerinin işleyişi hakkında bazı açıklamalar yaptı. Başkan Tülü, konu hakkında vermiş olduğu bilgilerde “Cumhurbaşkanlığı genelgesinde sivil toplum kuruluşları kongre yapabilir denildi ama bu olağanüstü pozisyon nedeniyle, kongre hakkında İçişleri Bakanlığı ve Sivil Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden bir emir veya genelge bekleniyor” dedi.

 ‘GELECEK BİLGİYE GÖRE HAREKET EDECEĞİZ’

Sözlerine devam eden Başkan Tülü, “Genelgede verilecek talimatlar çerçevesinde, kongreye müsaade edilmesi durumunda en kısa zamanda kongremizi yapmaya niyetimiz var. Cumhurbaşkanlığı genelgesinde, 300 kişiye kadar genel kurul yapılabilme sınırlandırması var. Ama bizim üye sayımız oldukça fazla. Hazirun sayısı da şu an binin üzerine çıkmış durumda. Böyle durumlarda nasıl hareket edeceğimiz konusunda detaylı bir bilgiyi, Sivil Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden bekliyoruz. Gelecek bilgiye göre de hareket edeceğiz” dedi.

 ‘KARARIN VERİLMESİNİ BEKLEMEKTEYİZ’

Başkan Tülü, açıklamasının sonunda “Şu an yayınlanan genelgede dernek lokalleri ismi geçmediği için emniyet tarafından lokalimizin açılmasına izin verilmedi. Bizler de İçişleri Bakanlığı veya İl Hıfzıssıhha’danlokallerle ilgili olarak bir kararın verilmesini beklemekteyiz. Bu konuda bir karar çıkarsa buna istinaden bizler de adımlarımızı atabiliriz. Kademeli normalleşmenin başlaması ile birlikte, bunun etkilerini en azından bir hafta sonra göreceğiz. Şu anda ekonomik olarak sıkıntıda olan esnafın bir nefes alması, özellikle de 65 yaş üstünün neredeyse bir yıldır evde kapalı olmasından doğan rahatsızlıkların kısmen defedilmesi açısından kademeli normalleşmenin faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız