Anıtpark, eski günlerine dönmeye başladı

3 Mart 2021 Saat: 16:47
Anıtpark, eski günlerine dönmeye başladı
Anıtpark, eski günlerine dönmeye başladı

İlimizde geçtiğimiz gün itibariyle başlayan kontrollü normalleşme dönemi ile birlikte vatandaşlar, daha fazla dışarı çıkmaya başladı. Gölcük’ün en büyük meydanı olan Anıtpark, eski kalabalık günlerine geri dönmeye başladı.

 Ülkemiz genelinde 2 Mart itibariyle, her şehirdeki vaka sayıları göz önünde bulundurularak kontrollü normalleşme dönemine geçildi. İlimizin içinde bulunduğu yüksek riskli illerde Cumartesi günleri dışarıya çıkışlar serbest bırakıldı ve bununla birlikte kafe ve restoranlar, kapasitelerinin yüzde 50’si oranında müşterilere tekrar hoş geldin demeye başladı. Kontrollü normalleşme dönemine girmemiz sonrasında ilçemizde de dışarıya çıkan insan sayısında artışlar görüldü. Birçok kişi, yağmurun yağmadığı saatlerde Anıtpark’a gelmeye başladı ve bu alan, eski kalabalık günlerine geri döndüğünü göstermeye başladı.

 ETKİ, İLK İKİ GÜNDE GÖRÜLDÜ

Kademeli normalleşme dönemi ile birlikte kafe ve restoranlar, tekrar müşteri almaya başladı. Böylelikle vatandaşlar, istedikleri yerlere gitmeye tekrar başladı. Gün içerisinde açılan kafe ve restoranlara gelen kişi sayısındaki artış, ilçemizin en kalabalık meydanlarından biri olan Anıtpark’a da yansımış durumda. Meydana gelen birçok kişi, oturma banklarında dinleniyor ve meydanın simgesi olan kuşlara yem atıyor. Eski normaldeki kalabalık günlerine geri dönmeye başlayan Anıtpark’a kontrollü normalleşmenin etkisinin, ilk iki gün içerisinde hızlı bir şekilde yansıdığı görüldü.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız