Katlı otoparkın önüne bisiklet park alanı

24 Eylül 2021 Saat: 16:24
Katlı otoparkın önüne bisiklet park alanı
Katlı otoparkın önüne bisiklet park alanı

Geçtiğimiz dönemde Anıtpark ve Gölcük Belediye binası yanına konulan ve bisikletlerin güvenli bir şekilde park edilerek kilitlenebilmesine olanak sağlayan park alanlarından bir yenisi, Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerindeki katlı otopark yanına da yapıldı.

 Geride kalan dönemde Anıtpark’ın bir noktasına ve Gölcük Belediye binası yanına, bisiklet kullanan kişilerin bu araçlarını güvenli bir şekilde park edebilmelerine olanak sağlayan park alanları yapılmıştı. Vatandaşların ilgi gösterdiği ve bisikletlerini park edebildiği bu alanların bir yenisi, geçtiğimiz günlerde Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde bulunan katlı otoparkın bulunduğu alana da yapıldı. Vatandaşların beğenisini toplayan bu çalışma ile birçok kişi, bisikletlerini bu alana kilitleyerek istedikleri yerlere gidebiliyor.

‘GÜVENLİ BİR ALAN OLUŞTURULDU’

Değirmendere Başkomutan Caddesi üzerinde bulunan otoparkın önüne monte edilen bisiklet park alanının faydalı olduğunu ifade eden birçok kişi, “İlçe genelinde birçok kişi bisiklet kullanarak istediği yere gidebiliyor. Fakat bisiklet kullanan kişiler, bu araçlarını kilitleyebilecek yer bulmakta zorluk çekiyordu. Gölcük’te iki farklı noktada bulunan park alanlarının burada da yapılması, birçok kişiye bisikletini park edebilecek yer bulma konusunda kolaylık sağlamış oldu. Bu tür yapılar, bisikletleri gelişigüzel bir noktaya bırakmanın da önüne geçmeye olanak sağlıyor” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız