KADEM Kocaeli’nde su ve çevre bilinci eğitimi

26 Ocak 2022 Saat: 09:57
KADEM Kocaeli’nde su ve çevre bilinci eğitimi
KADEM Kocaeli Temsilciliği ve İSU Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliği ile ‘Su ve Çevre Bilinci’ semineri gerçekleştirildi

KADEM Kocaeli Temsilciliği ve İSU Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı işbirliği ile ‘Su ve Çevre Bilinci’ semineri düzenlendi. İSU Eğitim ve Gelişim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir’in aktarımlarıyla gerçekleşen seminerde atık su arıtımı ve suyun dünyamız için önemine vurgu yapıldı. KADEM Kocaeli üyelerine, su tasarrufuyla ilgili bilgiler verilerek, suyun insanlık için önemi vurgulandı. Son zamanlarda dünya genelinde su kaynaklarının giderek azalması ve kuraklığın artması konusuna dikkat çekilerek, bireylerin su tasarrufuna her zaman dikkat etmeleri gerektiği söylendi.

‘GELECEKTE SU ELMASTAN BİLE DEĞERLİ OLACAK’

Demir, “Bilim adamları gelecekti suyun, en değerli madenlerden, elmastan bile daha değerli olacağını söylüyor” diyerek konunun önemini belirtti. Ayrıca atık su arıtımının çevreye faydalarına da değinen Demir, atık suların arıtılmadan doğaya salınmasının zararlarından da bahsetti. Ali Fazıl Demir Kocaeli’ndeki suların yüzde 99’unun arıtma işleminden geçtiğini ve dünya kalitesinde içmesuyu sağlandığını vurgulayarak “Kocaeli’nde su musluktan içilir” dedi.

Program sonrasında KADEM Kocaeli Temsilcilik Sekreteri Betül İkiz, Ali Fazıl Demir’e verdiği değerli bilgiler için teşekkür ederek çiçek takdim etti. Demir de kendilerine ‘Akça Koca ve Kocaeli’ kitabını hediye etti. Katılımcılar seminerden memnuniyetle ayrıldı.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız