Gölcüklü çocuklar çinileri renklendirdi

1 Şubat 2022 Saat: 12:41
Gölcüklü çocuklar çinileri renklendirdi
Gölcük Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Ders Zili Gölcük’te Sanat İçin Çalıyor’ etkinliklerine katılan öğrenciler, çini tabakları minik elleriyle renklendirdiler

Öğrencilerin 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk tatil dönemini faydalı bir şekilde geçirmelerini sağlayacak ‘Ders Zili Gölcük’te Sanat İçin Çalıyor’ etkinlikleri devam ediyor. Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde devam eden etkinliklerde öğrenciler bu kez ‘Geleneksel Yöntemlerle Çini Boyama Atölyesi’nde yeni bir sanatı keşfettiler. 10-16 yaş grubu öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlikler kapsamında Cam Çini ve Seramik Eğitmeni Meryem Cineviz, öğrencilere; çini boyama teknikleri ve kullanılan malzemeler hakkında bilgi verdi.

ÇİNİLERİ RENGARENK BOYADILAR

Atölyeye katılan öğrenciler, öğrendikleri teknikleri ellerine aldıkları çini tabakları renklendirerek pekiştirdiler. Minik elleriyle çinileri önce desenlendiren öğrenciler, daha sonra fırçaları ile desenleri renklendirdiler. Öğrenciler, boyama işlemlerinin ardından sır banyosundan geçirdikleri eserlerini; son halini alacak ve iki gün sürecek fırınlama işlemleri için eğitmenlerine teslim ettiler.

ETKİNLİKLER HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

‘Ders Zili Gölcük’te Sanat İçin Çalıyor’ etkinlikleri kapsamında 1 Şubat tarihlerinde ‘Şişe Çökertme Boyaması’, 2 Şubat günü ‘Keçe Atölyesi’, 3 Şubat günü ‘Mozaik Çalışması’ ve 4 Şubat günü de ‘Ebru’ atölyesi düzenlenecek.

DOLU DOLU SANAT ETKİNLİKLERİNE BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nde düzenlenen ‘Ders Zili Gölcük’te Sanat İçin Çalıyor’ etkinlikleri için başvurular sürüyor. Etkinliklere katılmak isteyen öğrenciler, Gölcük Belediyesi Sanat Galerisi’nin 0549 735 26 94 numaralı telefonunu arayarak kayıt yaptırabiliyor.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız