KOÜ’de Gençleşen Türküler Konseri

18 Mayıs 2022 Saat: 11:52
KOÜ’de Gençleşen Türküler Konseri
Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Topluluğu, ‘Gençleşen Türküler’ konseri ile Kocaeli Üniversitesi Bahar Şenlikleri’ne renk kattı

Kocaeli Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren ve Şef İsmet Ünsal yönetimindeki Türk Halk Müziği Topluluğu, Bahar Şenlikleri kapsamında Türk Halk Müziği konseri düzenledi.Akademi ve idari personel ile öğrencilerden oluşan Kocaeli Üniversitesi Türk Halk Müziği Topluluğu konseri Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 BİRBİRİNDEN DEĞERLİ TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

Zaman zaman yüreklere dokunan, zaman zaman ise coşturan Türk Halk Müziği Topluluğu'na Halk Dansları Kulübü öğrencileri de eşlik etti. Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Prof. Dr. Ahmet Küçük, Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tarı, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuzhan Urhan, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren, daire başkanları, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konserde, yurdumuzun dört bir yöresinden birbirinden değerli türküler seslendirildi.

‘BURAM BURAM ANADOLU’YU GETİRDİLER’

KOÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Eren’in de sürpriz yaparak bir türkü seslendirdiği konser, dinleyicilerden büyük beğeni topladı.Konser sonunda Şef İsmet Ünsal’a çiçek takdim eden ve bu güzel konser için teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Bizlere buram buram Anadolu’yu getirdiler. Sevgiyi, hasreti, özlemi getirdiler. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle” dedi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız