Evsel atıklarla ilgili duyarlılık gerekli

27 Haziran 2022 Saat: 16:37
Evsel atıklarla ilgili duyarlılık gerekli
Evsel atıklarla ilgili duyarlılık gerekli

Değirmendere’de, Cumhuriyet Mahallesi Yalı Yolu Caddesi üzerinde bulunan altgeçidin girişine bırakılan evsel atıklar birçok kişinin tepkisini çekti. Mahalle sakinleri, sebep olunan kirliliğe karşı duyarlı olunmasının gerekliliğini dile getirdi.

 Değirmendere’de, Cumhuriyet Mahallesi içerisinde Yalı Yolu Caddesi’nde bulunan altgeçidin girişine bırakılmış olan evsel atıklar vatandaşların tepkisini çekti. Bazı kişilerin çöp konteynırı arkasına bıraktığı atıkların kötü bir görüntü oluşturduğu ve çevre kirliliğine sebep olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, bu konuda bilgilendirmeler yapılmasına rağmen halen bu tür durumlarla karşılaştıklarını belirtti. Vatandaşlar, çevre temizliği konusunda herkesin sorumlu olduğunu ifade etti.

‘KİRLİLİĞE HİÇ KİMSE SEBEP OLMAMALI’

Değirmendere Cumhuriyet Mahallesi Yalı Yolu Caddesi üzerinde görülen atıklardan ötürü tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “İlçemizin hemen hemen her noktasında, bu tür atıkları görebiliyoruz. Bazı duyarsız kişilerin sebep olduğu bu görüntüler, ilçemize gerçekten yakışmıyor. Evimizi nasıl temiz tutuyorsak çevremizi, dış dünyayı da aynı şekilde temiz tutmalıyız. Çevremizin bu temizliğini umursamayanlar nedeniyle bu görüntüleri her noktada maalesef görebiliyoruz. Evsel atıkları ilgili birimlere bilgi aktarmadan dışarı bırakmamalıyız” dedi.  Erdem ŞENGÜL

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız