“Sil baştan başlayacağız”

23 Ocak 2022 Saat: 14:07
“Sil baştan başlayacağız”
Kocaelispor Başkanı Engin Koyun, son oynanan YılportSamsunspor maçından dersler çıkaracaklarını ve 15 günlük kamp döneminde tazelenerek, yeni teknik adamla birlikte sil baştan başlayacaklarını kaydetti

KOCAELİSPOR’A YAKIŞIR BİR HOCA

Kocaelispor Başkanı Engin Koyun “ Camimıza şunları söylemek isterim. Telaşa gerek yok. Sabırlı ve aklı selim davranmamız gerekiyor. Önümüzde 15 günlük bir kamp süreci var. Sil baştan başlayacağız. Son maçtan dersler çıkaracağız. Yeni güzel günleri tüm Kocaeli şehrine yaşatmak istiyoruz. Teknik direktör hususunda daha dikkatli hareket etmemiz gerekiyor. Kısa süre içerisinde Kocaelispor’a yakışır bir hoca ile anlaşacağız. Salı gününe yetiştirmeye çalışıyoruz. Gündemimizde birçok isim var. Sağlıklı bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. Sezonun geriye kalan 5 aylık planlamasını sağlam bir zemine oturtmamız lazım.

MUSTAFA HOCA ŞANSSIZDI

Bir takım gerçekleri hem taraftar, hem yönetim hem de teknik heyet olarak görmemiz ve dile getirmemiz gerekiyor. Mustafa hocamız son 8 haftada talihsizliklerle baş başa kaldı. Hocamız şanssızdı diyebiliriz. Çünkü uzun bir süre boyunca santraforundan mahrum kaldı. Cezalı ve sakat futbolcuların eksikliğinde şansız bir süreç geçirdi. Son haftalarda aleyhimize gerçekleşen kırmızı kartlar gördük. MKE Ankaragücü ile YılportSamsunspor maçları birbirinin kopyasıydı.

“KENETLENMEMİZ GEREKİYOR”

Taraftarımıza şunları söylemek istiyorum. Futbolcularınızı demoralize ederek onlardan verim alamazsınız. Taraftar takımını yıkmak için tribüne gelmez, destek olmak için gelir. Kalecileri ve futbolcuları top ayaklarına geldiklerinde ıslıklayarak, hakaret ederek nereye varabilirsiniz? Yönetim ve teknik heyetin hataları ve kusurları yok demiyorum. Bizimde hatalarımız var. Fakat sizler taraftar olarak futbolcularınıza sahip çıkmanız gerekir. Bazı oyuncularımız evine döndüğünde büyük bir duygusal çöküntü içerisine giriyor. Bu kötü havadan sıyrılmamız gerekiyor. Kenetlenmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız