Yenişehirspor’da başkan değişmedi

24 Haziran 2022 Saat: 13:53
Yenişehirspor’da başkan değişmedi
İlimiz amatör futbolun altyapısıyla da dikkat çeken kulüplerinden Kocaeli Yenişehirspor Kulübü olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. 56 üyeden 30 üyenin kabulünü alan ve tek listeyi divana sunan kurucu başkan Erdoğan Akkuzu göreve devam etti

2.KÜMEDE DEVAM EDİYOR
2010 yılında kurucu başkan Erdoğan Akkuzu ve yönetimi tarafından kurulan, nüfus olarak kalabalık bir mahalleyi temsil eden Kocaeli Yenişehirspor Kulübü 8 yılda amatör futbola damga vurmuştu. Amatör Süper Lig'de başarılı olarak BAL kapısının eşiğinden dönen kulüp 2. Kümede yoluna devam ediyor.
GÖKDENİZ BAYRAKDAR’I ÇIKARDI
Amatör futbol liglerinde adından söz ettiren kalabalık nüfuslu mahallenin tek kulübü olan Kocaeli Yenişehirspor bünyesinden önce Kocaelispor ardından da Süper Lig ekibi Antalyaspor'un milli yıldızı Gökdeniz Bayrakdar'ı Türk futboluna hediye etmişti. U-15 takımıyla Türkiye Şampiyonasında ses getiren mavi-yeşil-siyahlılar başarısını ortaya koymuştu.
KONGRE KARARI ALINDI
Yoluna 2. Amatör Küme'de genç oyuncularla yoluna devem etmek zorunda kalan Yenişehirspor’da yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde kongre kararı almıştı. Mevcut Başkan Erdoğan Akkuzu’nun yeniden aday olduğu genel kurul Yenişehir Mahallesi Banu Sokak No:34’te bulunan tesislerde gerçekleşti. 56 üyesi bulunan Yeşil-Siyahlı ekipte genel kurulda tek liste ile seçime geçildi.
YETERLİ SAYIDA İMZA
56 üyesi bulunan Kocaeli Yenişehir Spor Kulübü'nde 21 Haziran tarihinde yapılacağı açıklanan genel kurulda ilk oturumda çoğunluk sağlandı. Yeterli sayıda imzanın toplanması sonrası kulüp lokalinde gerçekleşen kongre açılış konuşması ve divan başkanlığına İsmail Gündaş üyeliklere Cemil Kahraman ve Erol Cumhur Kahraman getirildi. İstiklal Marşı ve faaliyet raporu, gelir-gider ibrazı sonrası yeni yönetim ile denetim kurulları açık oylama ile kongre tamamlandı.
AKKUZU TEK ADAY OLDU
Kulübün kurucu başkanı olan ve kongre kararı alarak başkan adayı olmak isteyenlerin önünü açan Erdoğan Akkuzu, liste olmaması nedeniyle yeniden başkanlık adaylığını açıklamıştı. 56 üyesi olan Yenişehirspor Kulübü'nde tesislerde gerçekleşen kongreye yeterli sayıda üyenin hazirun listesine imza atması sonrası tek oturumda yapıldı. Başkanlığa aday olan Erdoğan Akkuzu, hazırladığı listeyi divana sunarak göreve devam etti.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız